Arvutikursused algajatele  

notebookNarva Keskraamatukogus toimuvad arvutikursused algajatele. Individuaalkoolitused toimuvad tehnikakirjanduse osakonnas iga päev E-R kella 12.00 - 13.00. Eelregistreerimine 3592415. Kursused toimuvad vene keeles.
   
   

Nutikonsultatsioonid  

7221ccf73801a7e9729d11d505fcff2b smartphone on hand by vexelsNarva Keskraamatukogu korraldab TÕN-i raames alates 24. septembrist arvutikoolitusi, kuidas tulla toime ilma kasutuses olnud internetipankade paroolikaardideta.
Koolitused toimuvad:
Narva Keskraamatukogus: esmaspäev 10.00-11.00
Energia raamatukogus: teisipäev 16.00-17.00
Kreenholmi raamatukogus: kolmapäev 10.00-11.00
Kursused on tasuta ja toimuvad oktoobri lõpuni.
Info: 35 94360
   

Viited  

krenh small
lastekas s est
america22

logo2

books est

gb s

   

sobaka83

Igal laupäeval kell 12:00 - 13:00
Loeme “Lugemiskoeraga”.
„Lugemiskoer“ on professionaalne kuulaja ja tähelepanelik sõber.
Eelregistreerimine tel. 35 91467

Ookean on norralaste elus kesksel kohal. Ajalooliselt on norralased aastatuhandeid olnud meresõitjad ja kalapüüdjad. Norra tänapäevane majandusedu põhineb samuti ookeanil – laevandusel, kalakasvatusel ja avamere naftatööstusel. Norralased on ka pühendunud merekeskkonna kaitsjad. Norra kultuur on läbipõimunud eluga merel ja rannikul.


Näitus “Norra. Rannarahva lood.” on pilguheit selle rannarahva ellu. Näitus pakub vaatamiseks parimaid töid fotokonkursist, mille korraldasid MTÜ Norra Sõbrad, Loodusretked OÜ ja Norra Saatkond.

Lisaks näitusele näidatakse Narva Keskraamatukogus ka filmi ”Läänemeri – ühenduste meri” muuseumilaeva Gamle Oksøy merereisist.

2016.a. juunis alustas M/S Gamle Oksøy Norra läänekaldalt Bergenist merereisi ja rändnäitust, et külastada sadamaid ning kohtuda inimestega kaheksal Läänemerd ümbritseval maal. Pardal olid näitused ja toimusid filmilinastused, mis keskendusid merega seotud kultuuripärandile ja rannikukultuurile.

Reisimõtte algatus tuli Läänemere Pärandikoostöö raames toimuvalt Rannikukultuuri ja merega seotud pärandi töögrupilt, kuhu kuuluvad Poola, Leedu, Läti, Eesti, Soome, Rootsi, Saksa ja Norra meremuuseumid ja kultuuripärandi ametid.

Eesti rannikuajalugu tutvustab filmis Eesti Meremuuseumi direktor Urmas Dresen.

Filmi autorid usuvad, et rohkem kui kunagi varem on praegusel aja vaja rääkida ning esile tõsta kultuuri- ja ajaloosidemeid Põhjamaade ja Läänemere piirkonda kuuluvate maade vahel. «Kõik, kes tunnevad kaheksat Põhja- ja Baltimaad hästi, teavad, et need on erinevad – vahel väga erinevad. Kuid kui vaadata meid väljaspoolt, on sarnasused ja ühised omadused silmatorkavamad kui erinevused,» tsiteerivad nad Norra välisministrit Børge Brendet.

Muuseumilaev M/S Gamle Oksøy kuulub Norra Sihtasutusele Lindesnesi majakamuuseum. Laev ehitati 1962. aastal ning pärast aastaid Norra piirivalve Kystverketi teenistuses, lõpetas ta 1996. aastal aktiivse tegevuse. Nüüd kasutatakse laeva õppeotstarbel ning erinevateks üritusteks.

Filmi režissöör on Jan-Robert Jore, kestus 37 minutit.

Näitus on avatud 01. oktoobrist kuni 29. oktoobrini (4. кorrus).

Info: 35 91993