image028

Filimonov, P. I. Hariton Naganovi surm ja ajatus / Einberg, Veronika, tõlkija. - Tallinn : Gallus, Kirjastus Üksühene, 2017. - 296, [1] lk.

Romaan „Hariton Naganovi surm ja ajatus” räägib Tallinna kultuurielu lähiminevikust. Sellest, kuidas elasid ja millega tegelesid kohalikud vene (pseudo)haritlased ja (pseudo)boheemlased tormilistel 1990ndatel. 

Hariton Naganov oli ajastu võrdkuju. Mees, kes jättis jälje kõigele sellele, mida on tänapäeval moodne nimetada eestivene kultuuriks. Kui uue aastatuhande saabudes Hariton Naganov ootamatult suri, ei osanud tagantjärele keegi enam öelda, mis mees ta õigupoolest oli. Mida ta mõtles? Mida talle teha meeldis? Või millega üldse elatist teenis? Küll aga teati ja mäletati hästi tema vastupandamatut sarmi, tänu millele koondusid tema ümber kõik ajastu säravamad tegelinskid. 

Romaani nimetu jutustaja süüvib salapärase varalahkunu ellu ja otsib üles mehe vanad kamraadid ja kallimad, et nende abil loosse selgust tuua. Ühel hetkel tuleb aga jutustajal nentida, et vastuste asemel leiab ta üksnes uusi küsimusi. Varsti pole kindel seegi, kas Hariton Naganov üldse lavalt lahkunud on. 

Tasapisi koorub mälestuste raamatust välja kelmiromaan, kus pole tagasi hoitud ei absurdi ega (enese)irooniaga. «Laenutusosakond»

image029

Kivistik, Jaan. Liigne või liigutav? - Pärnu : Hea Tegu, 2017. - 74 lk. : ill.

Elutark ja südamlik kogum tähelepanekuid ja meenutusi, loodus- ja juhuluulet, värsivormi kätketud tõekspidamisi. Küllap jõuab ka „Liigne luule“ oma lugejateni - raamatu sõnum on jumitte liigne, vaid pigem liigutav. «Laenutusosakond»

 

 

 

image030

Priilinn, Ketlin. Kommionu. - Tallinn : Tänapäev, 2017. - 296 lk. – (Rebecca Lindebergi sari ; 3. Raamat).

Tallinnas lähevad kaduma kaks teismelist tüdrukut. Ka viis päeva hiljem pole keegi neid näinud. Uurija Rebecca Lindebergil ja tema kolleegidel ei ole ühtki jälge või niidiotsa, millest lähtuda, kui juba kaob ka kolmas tüdruk, seekord Keilas, ning politseil on põhjust arvata, et kõik need kadumised on omavahel seotud … «Laenutusosakond»

 

image031

Asson, Tõnis. Saatuse pantvangid, ehk, OSCE vaatlejana Donbassis = Hostages of destiny. - [Tallinn] : Grenader Kirjastus, 2017.

Maailmas toimuvale vaadates tundub, et elu on eluohtlikum kui varem. Loodame ohtlikest sündmustest eemale jääda ja harva julgeme uudiste lugemise asemel ligemale liikuda või osa võtta vahetu vaatlejana. Võtsin vaevaks selle nimel pingutada kui 2014. aastal Ukraina sündmused algasid ja OSCE vajas vaatlejaid vahetult olukorda jälgima. 

Tausta ja kogemuste tõttu sattusin Donetskisse ajaks, mil konflikt pidevalt eskaleerus. Patrullisime igapäevaselt oma vastutusalas ja suhtlesime erinevate huvigruppidega.Tajusime, et osalistel pole tahtmist ega ka võimalust üksteisega suhelda ning kusagilt juhitakse toimuvat. Saime aru, et olles kohapeal küll suure ja rahvusvahelise organisatsiooni liikmena, võib ikkagi mõne vaatlejaga midagi juhtuda. Keegi võib viga või surma saada, kellelgi võetakse masin või asjad ära, keegi võetakse kinni. Samas lootsin minagi, et see kõik juhtub teistega. Kuni ühel päeval meie neljaliikmeline patrull kontrollpunktis peatati. Õhtuks saime aru, et oleme mõneks ajaks pantvangis isehakanud rahvavabariigi territooriumil ja ebaseadusliku relvaformeeringu küüsis – ilmselt – saatus. 

See nn „mõni aeg“ kestis 32 päeva. Vangistusest ja eelnevast perioodist ongi raamatus juttu. «Laenutusosakond»

image032

Künnapas, Heli. Kes kardab välgutüdrukut? - Jädivere küla : Heli Kirjastus, 2017. - 135 lk. – (Mõni õhtu romantikat, ISBN 978-9949-9881-0-5 (kogu teos) ; 6).

,,Kes kardab välgutüdrukut?" on Heli Künnapase sarja ,,Mõni õhtu romantikat" kuues raamat. Seekordses raamatus peab kodusesse Pärnu-Jaagupisse naasnud Annely muutunud oludes ümber hindama oma mineviku ning selgeks õppima õppetunni, et kui sa ise oma elu ei juhi, siis teeb seda keegi sinu eest. 
Sarja kõik raamatud on eraldiseisvalt loetavad. «Laenutusosakond»

 

image033

Maas, Sarah J. Tule pärija / Pulver, Mario, 1980-, tõlkija. - [Tallinn] : Pikoprint, 2017. - 590 lk. : ill. – ([Klaastroon] ; 3).

"Klaastrooni" seeria jutustab Celaena Sardothienist, 18-aastasest palgamõrvarist Adarlani kuningriigis. Kui kuningas vangistab ta, võtab Celaena vastu kutse võistelda klaaskantsis teiste palgamõrtsukate ja varastega võimaluse eest teenida kuningriigi kangelasena ja saada nelja aasta pärast vabaks. Seeläbi loob ta ootamatud sidemed kaardiväe kapteni Chaoli ja Adarlani kroonprintsi Dorianiga. Aja jooksul tõmmatakse Celaena vandenõusse ja lahingutesse, mis viivad avastusteni nii kuningriigi kui tema enda kohta.
Tule pärija“ on seeria kolmas raamat. «Laenutusosakond»

image034

Harris, Russ. Enesekindluse lõhe : hirmust vabadusse / Rummo, Signe, tõlkija. - [Tallinn] : Äripäev, 2017. - 310, [1] lk.

Liiga paljud meist jätavad elus oma võimalused kasutamata, sest meil pole küllalt enesekindlust. Olgu tegu avaliku sõnavõtu, juhirolli võtmise või kellegi kohtama kutsumisega – ikka tuleb ette olukordi, kus tunneme, et pole valmis seda katsumust vastu võtma.

Russ Harris pakub vähesest enesekindluse, häbelikkuse ja ebakindlusega toime tulemiseks saamiseks üllatava lahenduse: selle asemel et püüda oma hirmudest „jagu saada“, tuleks tema sõnul astuda nendega uude ja arukamasse suhtesse. Paradoksaalsel kombel saame oma hirmudest jäädavalt vabaks alles siis, kui lakkame nende vastu võitlemast.

Raamat tugineb kognitiiv-käitumusliku teraapia ühele uuele vormile, aktsepteerimise ja pühendumise teraapiale ning selgitab, kuidas

vabaneda tavapärasest väärarusaamast selle kohta, mis enesekindlus on ja kuidas seda kasvatada kujundada välja eluterve suhe hirmu ja ärevusega teha selgeks oma põhiväärtused ning kasutada neid inspiratsiooni- ja motivatsiooniallikana kasutada teadvelolekut oma negatiivsete mõtete ja tunnetega tõhusalt toimetulemiseks “See on üks vähestest eneseabiraamatutest, mida olen ise kaanest kaaneni mitu korda lugenud. Olen seda soovitanud võistlussportlastele ja nende treeneritele, oma teraapiapatsientidele ning sõpradele. Mul on siiralt hea meel, et „Enesekindluse lõhe“ on nüüd olemas ka eesti keeles.” «Laenutusosakond»

image035

Peek, Ingrid. Hallo, Kosmos! Elu mõte. - [Tallinn] : Pilgrim, 2017. - 207, [1] lk.

Mis mõte on elul ja mis elu elavad meie mõtted? 
Kas on mõtet elu mõtet otsida või tuleks elule hoopis mõte anda? 


Inspiratsiooniraamatusse “Hallo, Kosmos! Elu mõte” kogus Raadio 2 saate “Hallo, Kosmos!” autor Ingrid Peek seitsme aasta jooksul sadadelt erinevatelt saatekülalistelt uuritud vastuseid eksistentsiaalsetele küsimustele. «Laenutusosakond»

image036

Drives of lifetime : 500 of the world's most spectacular trips / Bellows, Keith, introduction. - Washigton : National Geographic, 2010. - 319 c. : ill.

Both a practical guide and an inspiring travel gift book, Drives of a Lifetimehighlights 500 of the world's best car trips. The eclectic list takes readers across stunning natural landscapes of mountain, coastline, glen, and dale; into charming towns and out-of-the-way hamlets; to palatial estates, lovely gardens, and intriguing historic sites; and through bustling, thriving cities all over the world map. From America's scenic byways to the side lanes of Tuscany and the rugged dirt roads of Australia's outback—and hundreds of inviting routes in between—Drives of a Lifetime shows off the highlights of each area and tells readers exactly how to make the drive themselves. Since roads trips are a beloved cultural touchstone for Americans of every generation, Drives of a Lifetime will capture a huge and diverse audience. «Ameerika Keskus»

   

Viited  

krenh small
lastekas s est
america22
books est
gb s
 
   

Pildistamine  

Üritusi võidakse pildistada Narva Keskraamatukogu raamatukoguhoidja poolt. Ürituste pildid lisatakse raamatukogu fotogaleriisse. Soovist pildile mittejääda palume informeerida raamatukoguhoidjat enne ürituse algust.
Juhul, kui leiate peale ürituse toimumist fotogaleriist endast või oma pereliikmest pildi, mille avalikustamist Te ei soovi, siis palun informeerige sellest raamatukogu ja raamatukogu kustutab pildi fotogaleriist ära.