Pildistamine  

Üritusi võidakse pildistada Narva Keskraamatukogu raamatukoguhoidja poolt. Ürituste pildid lisatakse raamatukogu fotogaleriisse. Soovist pildile mittejääda palume informeerida raamatukoguhoidjat enne ürituse algust.
Juhul, kui leiate peale ürituse toimumist fotogaleriist endast või oma pereliikmest pildi, mille avalikustamist Te ei soovi, siis palun informeerige sellest raamatukogu ja raamatukogu kustutab pildi fotogaleriist ära.

   
   
image029

Lembit, Aivar. Katlakütja, kelner ja operatiivtöötaja. - Tallinn : Flagella, 2018. - 208 lk.

Leo esimene tagasivaade oma elatud elule hõlmab aega sünnist kuni tööleasumise ja ülikooliõpingute lõpetamiseni: aastal 1988 enne NSV Liidu lagunemiseni viinud sündmusi.

Sinna kuuluvad ümbritseva maailma tundmaõppimine, sellega kohanemise katsed, esilekerkivate takistuste läbimine, püüded oma koha, õnne ja õigluse leidmisele.

Osaliselt isiklikele mälestustele tuginev romaan ajast, kui personali nimetati kaadriks, Ida-Saksamaal sõitsid ringi Trabandid, ebakindlad elemendid suunati õppima kaugõppesse ja Tartu Ülikool oli veel Riiklik. «Laenutusosakond»

image030

Aimra, Emilia. Insula. Elu saar. - [Tallinn] : Tammerraamat, 2018. - 254, [1] lk.

Romaan Sade Seemanist, kes on sunnitud majanduspõgenikuna Eestist Soome tööle ja elama minema.

"Ma peaksin olema õnnelik sellegi pisku üle, et võin kiirustada turvalisse laeva. Kuid meri on kui piir, mis tundub veelgi läbipääsmatum kui enne. Selle piiri ületamisel algab koheselt koduigatsus ...

Sulgen hetkeks silmad ja mõtlen: hoolimata sellest, et mu eelmine maailm on purunenud, ei taha kaotada lootust ... ja unistusi." «Laenutusosakond»

image031

Stone, Victoria Helen. Evelyn ... pärast / Nooni, Eva, tõlkija. - [Tallinn] : Ersen, 2018. - 239, [1] lk.

EVELYN TESTER liigub läbi oma äärelinnaelu otsekui unes – kuni üks hilisöine telefonikõne ta ärkvele ehmatab. Tema abikaasa, maineka psühhiaatriga on juhtunud õnnetus, ja ta ei ole üksinda.

Järsku ei olegi Evelyni maailm enam nii korras, nagu ta arvas. Ja selle kõige keskel on Juliette, tema mehe salaarmuke ja patsient. Kui uudis nende armuloost avalikuks saaks, ei hävitaks see ainult Evelyni abielu. Ehkki see on Evelyni jaoks mõru pill, peab ta perekonna kaitsmiseks suu kinni hoidma – isegi kui, nagu talle selguma hakkab, õnnetuseöö avalikustamise tagajärjed on palju ohtlikumad kui armuloo paljastamine.

Mida rohkem saab Evelyn teada Juliette’i täiuslikust elust – mille juurde kuulub ka kena, teadmatuses viibiv abikaasa –, seda enam igatseb ta kättemaksu… ja rahuldust. Süvenev kinnismõte toidab raevu, mis põletab tema rahulolu. Mis temast järele jääb, kui raev lõkkele lööb? «Laenutusosakond»

image032

Carr, Robyn. Suvi, mis avaldas mõju / Tamm, Ketlin, tõlkija. - [Tallinn] : Ersen, 2018. - 304 lk.

Emad ja tütred, õed ja nõod – nad elasid suviti järveäärses majas, kuni traagiline õnnetus kõike muutis. „Suvi, mis avaldas mõju” on unustamatu lugu perekonnast, kes õpib minevikuga leppima, andeks andma ja üksteist uuesti armastama.

ENNE…
Hempsteadid – kaks õde, kes abiellusid kahe vennaga ja said kumbki kolm last – nautisid idüllilisi suvesid. Kohe, kui algas koolivaheaeg, pühkisid naised linnatolmu jalgadelt, et Waseka järve ääres perekonna majas kokku saada. Järve ümbrus oli nõiduslik pelgupaik, kus nad olid õnnelikud ja muretud. Kõik probleemid olid justkui peoga pühitud ja päevad möödusid päikesepaistelises rahulolus. Kuni suveni, mis muutis kõik.


PÄRAST…
Pärast seda, kui majast sai ühe õnnetu uppumissurma järel traagiline ja kurb paik, pandi see lukku. Jäädavalt. Murtud Hempsteadi naised ei räägi tol suvel juhtunust ja nende läbisaamine on heal juhul keeruline, halvemal juhul mürgine. Ent uute väljakutsete valguses otsustab üks neist pere uuesti kokku kutsuda ja ainuke viis seda teha on järve äärde naasta ning tõele näkku vaadata.
«Laenutusosakond»

image033

Granger, Ann. Kurja juur : Campbell ja Carter lahendavad mõrvalugu / Krass, Tiia, tõlkija. - Tallinn : Varrak, 2018. - 244, [1] lk.

Ann Grangeri „Kurja juure“ tegevus toimub Weston Saint Ambrose’i piirkonna Cotswoldi külas, kus inspektor Jess Campbell ja vaneminspektor Ian Carter lahendavad oma viiendat mõrvajuhtumit.

Kui Cotswoldi metsast leitakse maha lastud mees, paistab see enesetapuna. Aga esialgne mulje võib olla petlik ja õige pea taipavad politseinikud, et selle juhtumi taga on palju enamat.
Tunnistajate ütlused ei klapi ning kui Ian Carter ja Jess Campbell asja põhjalikumalt käsile võtavad, selgub, et selles tihedalt põimunud külakogukonnas oli surnud mees mitmes mõttes pinnuks silmas. Kuigi kasuõde oli teda sageli rahahädast välja aidanud – vastu oma abikaasa tahtmist –, olid aina suurenevad rahamured ohvri meeleheitele ajanud.


Seda juhtumit üha rohkem lahti harutades paljastavad Ian ja Jess kogu pettuse ning hästi varjatud vimma, mis neid mõrvarini juhatab. «Laenutusosakond»

image034

Mallery, Susan. Üllatusabielu / Haapanen, Reelika, tõlkija. - [Tallinn] : Ersen, 2018. - 215, [1] lk.

Kui Noelle Stevenson näeb, et tema rasedustesti tulemus on positiivne, ei tea ta, mida edasi teha. Lapse isa on Iraagis kodumaad teenides hukkunud. Üheksateistaastane Noelle suudab rahaliselt vaevu ots otsaga kokku tulla, õppides kolledžis ja käies osaajaga tööl. Kui tema vastutustundlik ülemus Devlin Hunter talle ajutist, läbini formaalse ärikokkuleppe vormis abiellumist pakub, ei saa naine sellest keelduda.

Dev tahab noort hädasolevat naist aidata, aga ta ei oska oodata, et kaunis fiktiivne abikaasa tema kalgistunud südant liigutada võiks. Ja seda, et platooniline suhe on kiiresti romantiliseks muutumas… «Laenutusosakond»

 

image035

Manzini, Antonio. Aadama küljeluu / Laanela, Cathy, tõlkija. - [Tartu] : Toledo kirjastus, 2018. - 279 lk.

Kui koduabiline Irina avab Baudode perekonna korteri ukse, ei aima ta veel midagi halba, kuid õige varsti tormab karjudes tagasi tänavale. Korter on segi pööratud ja lambikonksu küljes ripub majaperenaise surnukeha. Esmapilgul näib tegu olevat enesetapuga… või on see hoopis luhtaläinud sissemurdmine? Kas jõhkralt otsekohest ja küünilist, kuid samal ajal tundliku intuitsiooniga aseprefekt Rocco Schiavonet on võimalik valejälgedele juhatada?

Schiavone asub lahendama oma teist mõrvajuhtumit vaenuliku kliimaga Itaalia Alpides, pistes samal ajal rinda oma isiklike kummitustega minevikust: ta igatseb ikka kodulinna Rooma järele ja õhtuti külastab teda mõtetes tema naine Marina.

Roomas sündinud krimikirjanik Antonio Manzini (1964) on tegev ka näitleja ja stsenaristina. 2014. aastal avaldatud „Aadama küljeluu“ on teine romaan Rocco Schiavone seeriast. Esimene, „Must rada“, ilmus Toledo kirjastuselt eesti keeles 2017. aastal. «Laenutusosakond»

image036

Neggers, Carla. Öine maandumispaik. Teine raamat / Lember, Eva, tõlkija. - [Tallinn] : Ersen, 2018. - 335 lk.

New York Timesi menuautor Carla Neggers sobitab oma kaasahaaravates romaanides kokku põnevuse, intriigid, romantika ja seiklused nagu ei keegi teine...

Arheoloog Sarah Dunnemore naaseb Tennesseesse, oma lapsepõlvekoju Night’s Landingis, ja on peaaegu kõigeks valmis, välja arvatud uudiseks, et tema kaksikvend Rob sai just Central Parkis snaiprirünnakus raskelt haavata. Naine kiirustab New Yorki, et olla vennaga koos, kuid põrkab kokku Nate Winteriga, kes ei salli mõttetusi ja sai rünnakus kergelt haavata.

Nate on oma töös USA föderaalagendina parim, kuid ta on valmis reegleid rikkuma, et üles otsida tema ja Robi isehakanud tapja. Nate arvab, et ametlik uurimine liigub vales suunas, eriti kui ta saab teada, et Sarah on oma perekonna kuulsale naabrile, Ameerika Ühendriikide presidendile, tütre eest ja tema usaldusisik.

Kui Nate kahtlustab, et Sarah on jätnud olulist teavet enda teada, järgneb ta naisele Night’s Landingisse. Sest Nate ei lase millelgi – ei tema ja Sarah’ omavahelisel kasvaval külgetõmbel ega tekkinud ohul, millega nad silmitsi seisavad – tõele jalgu jääda. Kuid paigas, mis kubiseb reetmisest, ahnusest ja pikaajalistest saladustest, valvab tõde surmav kättemaks. «Laenutusosakond»

image037

Hiiesalu, Anneli. Toscana galerii. - [Tallinn] : Pegasus, 2017. - 348, [1] lk.

„Toscana galerii“ on omapärane romaan-reisijuht. Sellesse meelelisse labürinti sisenedes avanevad lugeja ees killukesed nii autori elukäigust ja arusaamadest kui ka soovitused ja teejuhised, mis rikastavad nii rändaja meelepilti kui ka tugitoolimatkaja avastamisrõõmu. Lugudes rullub lahti Toscana maakond Itaalias kogu oma eheduses ja ilus: saame teada rohkem kohalikest kommetest ja tavadest nii autori kui ka itaallaste vaatevinklist. 
Nii sobib raamat mõttemõlgutuste teekaaslaseks ja inspiratsiooniallikaks igaühele, ükskõik, kas tegu on kirgliku Toscana-huvilisega või inimesega, kes alles soovib selle maanurgaga lähemat tutvust sobitada. 


Anneli Hiiesalu on sündinud Tallinnas, kuid elanud juba aastaid Itaalias, Toscana maakonna Chianti piirkonna väikelinna Siena äärealadel. Ta on olnud tegev nii panganduse-, äri- kui ka iluvaldkonnas, praeguseks on ta aga jõudnud loomingulisse eluperioodi. Tema Toscana-lugudega on lugejad saanud varem tutvuda ajakirja Sensa veergudel. «Laenutusosakond»

image038

Kupinskaja, Maria. Minu Alaska : kasvatamas kelgukoeri ja iseennast. - Tartu : Petrone Print, 2018. - 270 lk. – (Minu ...).

Ma õppisin seal, teravatipuliste mägede vahel, et minu rahutu hing ei ole tingimata halb asi. Ma kohtasin inimesi, kes avasid mulle oma südame, õppisin töötama sadade kelgukoertega, nägin mägesid, mis sundisid oma majesteetliku iluga hinge kinni pidama, aga eelkõige toimus muutus minu enese sees: ma õppisin iseennast usaldama.

Kaksteist aastat hiljem vaatan oma Alaska-ajale tagasi. Vahepeal on palju juhtunud – ja ma olen leidnud oma kodu siin planeedil. Working holiday-viisaga rändamine on toonud mind maailmanurka, kuhu ma poleks eales arvanud, et püsima jään. Tuleb välja, et vahel on õnnetoovad lahendused seal, kust neid oodata ei oska. 

- Maria Kupinskaja

Raamatus on uus epiloog 2018 «Laenutusosakond»

image039

Leimus, Ivar. Sestertsist sendini : 2000 aastat raha Eestis / Kiudsoo, Mauri. - [Tallinn] : Äripäev, 2018. - 287 lk. : ill.

Teos toob esmakordselt lugejani Eesti mündiajaloo kogu selle kirevuses, alates Rooma keisrite nimel löödud rahadest kuni Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks emiteeritud meene- ja mälestusmüntideni. Sinna vahele mahuvad viikingiaegsed aarded, keskaegne rahalöömine Vana-Liivimaa keskustes, Rootsi ja Poola võimu all toimunud kohalik müntimine, rahaolud tsaariajal ja sõjaeelses Eesti Vabariigis, okupatsiooniaastate võõrad väärtmärgid ning taasiseseisvunud Eesti kroonid.

Tegemist pole mitte üksnes käsiraamatuga kollektsionäärile-numismaatikule, vaid ühtlasi ja eelkõige abivahendiga niihästi tavalisele minevikuhuvilisele kui ka professionaalsele ajaloolasele, orienteerumaks möödaniku rahade nii mõnigi kord ülikeerukas maailmas. Raamatus on üle 400 illustratsiooni ja soovitatava kirjanduse nimestik, kust võib ammutada veelgi põhjalikumat teavet. «Laenutusosakond»

image040

Laar, Mart. Eesti suured armastuslood. - Tallinn : Varrak, 2017. - 318, [1] lk. : ill.

Abikaasad arendavad ja vormivad teineteist rohkem kui keegi teine, pannes üksteist püüdma sihte, neid tihti isegi sõnastamata. Vaid abikaasa suudab kodus luua piisava rahu või rahutuse, mis kannustab looma ja pürgima. 
Ajaloodoktor ja endine peaminister Mart Laar kirjutab kõige märgilisematest, kaunimatest ja põnevaimatest armastuslugudest Eesti lähiajaloos. Kes on olnud need inimesed rahvuslike suurkujude selja taga? Vahel võib olla lausa raske öelda, kumb abikaasadest on päriselt suurkuju. Teiste seas toob autor lugejateni Jakob ja Eugenie Hurda, Carl Robert ja Julie Jakobsoni, Gustav ja Aino Suitsu, Artur Adsoni ja Marie Underi, Paul ja Maria Kerese, Ernst ja Claire Jaaksoni jpt armastuslood. 
On öeldud, et kuulsa mehe tagant tuleb otsida naist. Ent sama kehtib ka kuulsate naiste kohta. Omamoodi tõestust esitatud väitele pakuvadki siia raamatusse kogutud saja abikaasa elulood. Esitatud valik on selgelt subjektiivne ja lähtub samas kättesaadavast materjalist. Armastus kestab üle aja.
«Lugemissaal»

image041

Eesti tunne / Kareva, Doris, 1958-, koostaja. - [Tallinn] : Rahva Raamat, [2018]. - 422, [1] lk.

"Eesti tunne" on äsja ilmunud luulekogumik, mille koostas poetess Doris Kareva. Enam kui 400 isamaalisest luuletusest ja laulutekstist koosnev tervikteos koosneb üheksast osast, mis peegeldavad erinevaid järke Eesti ajaloost.

See annab hea terviku pea kogu poeesiast, mis Eesti ja eestlaste kohta aja jooksul kirja pandud on. Erinevate luuletuste autoreid on ligi 100.

Alates Jannsenist, Koidula, Mats Traadi või Jürgen Roosteni on raamatu koostaja Doris Kareva sõnul tegemist perekonna looga, kus kõiki tekste ühendab suur hoolimine kodumaast. «Lugemissaal»

image050

King, David. Finding Atlantis : a true story of genius, madness and an extraordinary quest for a lost world. - New York : Three Rivers Press, 2005. - 310 p.

The Untold Story of One Man's Quest for a Lost World

In 1679, Renaissance man Olof Rudbeck stunned the world. He proposed that an ancient lost civilization once thrived in the far north of his native Sweden: the fabled Atlantis. Rudbeck would spend the last thirty years of his life hunting for the evidence that would prove this extraordinary theory.

Chasing down clues to that lost golden age, Rudbeck combined the reasoning of Sherlock Holmes with the daring of Indiana Jones. He excavated what he thought was the acropolis of Atlantis, retraced the journeys of classical heroes, opened countless burial mounds, and consulted rich collections of manuscripts and artifacts. He eventually published his findings in a 2,500-page tome titled Atlantica, a remarkable work replete with heroic quests, exotic lands, and fabulous creatures.

Three hundred years later, the story of Rudbeck’s adventures appears in English for the first time. It is a thrilling narrative of discovery as well as a cautionary tale about the dangerous dance of genius and madness. 
«Ameerika Keskus»

image051

Reid, Atka. Goodbye Sarajevo : a true story of courage, love and survival / Schofield, Hana. - London : Bloomsbury, 2011. - 341 p.

May, 1992. Hana is twelve years old when her older sister Atka puts her on a UN evacuation bus fleeing the besieged city of Sarajevo. Thinking they will be apart for a short time, they make a promise to each other to be brave. But as the Bosnian war escalates and months go by without contact, their promise becomes deeply significant. Hana is forced to cope as a refugee in Croatia, while Atka and their younger siblings battle for survival in a city overwhelmed by crime and destruction. Then, when Atka manages to find work as a translator, events take an unexpected turn, and the remarkable events that follow change her life, and those of her family, forever. «Ameerika Keskus»

image052

Simmons, Dan. The Terror : a novel. - New York : Little, Brown and Company, 2007. - 771 p. – (Bestselling autor of Olympos).

The bestselling novel, "a brilliant, massive combination of history and supernatural horror" (Stephen King) is now a major TV series.

The men on board the HMS Terror have every expectation of finding the Northwest Passage. But what they don't expect is a monstrous predator lurking behind the Arctic ice. When the expedition's leader, Sir John Franklin, meets a horrifying end, Captain Francis Crozier takes command, leading his surviving crewmen on a last desperate attempt to flee south across the ice.

But another winter is rapidly approaching, and with it, scurvy and starvation. Crozier and his men may find that there is no escaping the terror stalking them southward. And with the crushing cold and the fear of almost certain death at their backs, the most horrifying monster among them may be each other. «Ameerika Keskus»

   

Viited

krenh small
lastekas s est
america22

books est

gb s