est laClark, Marcia. Vere kaitse / Marken, Ilona, tõlkija. - Tallinn : Ersen, 2017. - 392 lk. – (Samantha Brinkman ; 1).
Ambitsioonikas ja hinnatud Los Angelese kriminaaladvokaat Samantha Brinkman rügab ööd ja päevad selle nimel, et teha endale nime ja viia oma seni märkamatuks jäänud erapraksis suurte tegijate pärusmaale. Sam satub rohket tähelepanu pälvivale topeltmõrva juhtumile, mille üks ohvritest on armastatud teletäht ja süüdistatavaks autasustatud erruläinud politseiuurija. Sellest tõotab tulla täpselt niisugune meediasensatsioon, mis tagaks naisele soovitud austuse ja tõsiseltvõetavuse kriminaalõiguses.
Kuigi Sam kahtleb mehe süütuses, võtab ta juhtumi siiski vastu, asudes tegutsema koos kahe kaaslasega, kellest üks on ta parim lapsepõlvesõber ja teine hiilgava mõistusega endine kurjategija. Olles kurikuulus omaenda reeglite järgi elamise ja teiste omade rikkumise poolest, ületab Samantha sel missioonil kõik takistused, et leida tõendid, mis uurija süüst puhtaks peseks. Ent kui šokeeriv saladus naise isikliku maailma pahupidi paiskab, avastab Sam, et tema klient ei ole teda mitte üksnes ninapidi vedanud, vaid võib olla ka üks kõige ohtlikumaid sotsiopaate, kellega naine eales silmitsi on pidanud seisma. Laenutusosakond


est la2Slater, K.L. Silmapilgutus / Hinrikson, Hels, tõlkija. - Tallinn : Ersen, 2017. - 328 lk.
Ära lase teda silmist
Mis siis, kui inimene, keda sa armastad üle kõige maailmas, on kohutavas hädaohus sinu pärast?
Kolme aasta eest kadus Toni viieaastane tütar Evie pärast kooli. Politseil ei ole õnnestunud teda leida. Pole tunnistajaid, turvakaamerate salvestusi, mitte ühtegi jälge.
Kuid Toni usub, et tema tütar on elus. Ja kui ta asub vaikides oma mälestusi kildhaaval kokku panema, hakkab kooruma tõeline lugu minevikust ning seejuures ka laastav tõde.
Toni mõtted on kinni vaikust täis maailmas, tema ainuke võimalus end päästa on saada hakkama võimatuga. Ta peab leidma viisi, kuidas end kuuldavaks teha. Ta peab oma tütre leidma.
Mõjuv, haarav ja jahmatava pöördega põnevik, mis hoiab teid ärkvel varavalgeni. Laenutusosakond

 

est la3Delinsky, Barbara. Põimunud südamed / Guhse, Kristina, tõlkija. - [Tallinn] : Ersen, 2017. - 270, [1] lk. – (New York Timesi bestsellerite autor).
Garrick Rodenhiser sai teise võimaluse, kui neli aastat tagasi autoõnnetusest eluga pääses. Ta on püüdnud sellest ajast saati eluga edasi minna, aga kui vihmast läbimärg ja vigastatud naine ta üksiku mägimaja uksele prõmmima tuleb, muutub kõik. Leah Gates ei näe välja nagu reporter, aga Garrick arvab, et ta ei tohiks siiski valvsust kaotada. Armumine on lihtne – uuesti usaldama õppida on aga hoopis keerulisem väljakutse. Laenutusosakond

 

 

est la4Thayer, Nancy. Külalistemaja / Jälle, Ülle, tõlkija. - Tallinn : Ersen, 2017. - 312 lk.
Kolmekümne kuue aastane Sophie Anderson on alati teadnud, mida teha. Ta teab oma kohta elus: eduka arhitekti toetav abikaasa ning kahe lapse rahulik ja tubli ema. Ent ühel soojal suveööl, kui majas valitseb vaikus ja lapsed magavad, hakkab ta arutlema, mis tema elust puudu on. Kui abikaasa teatab, et jätab Sophie teise naise pärast maha, mõistab Sophie, et tal pole aimugi, mida edasi teha. Ta üürib sõbrannalt Susie Swensonilt hetke ajel Nantucketil maja, võtab lapsed, Jonah' ja Lacey kaasa ning sõidab Bostonist perepuhkusele, küll ilma abikaasata.
Nantucketile sõidab ka Trevor Black, kes on hiljuti matnud oma abikaasa. Trevor ei oleks osanud ette kujutadagi, et kasvatab kolmekümneaastasena üksinda Leo-sugust väikest poissi, kes on küll armas ja terane, ent pärast ema surma emotsionaalses segaduses ja tõmbub aina enam endasse. Lootes, et vaikne suvi Nantucketi rannikul aitab tal pojaga suhteid soojendada, üürib Trevor sõber Ivan Swensonilt sel kaunil saarel külalismaja.
Parimad plaanid kisuvad kiiva, kui Sophie ja Trevor taipavad, et üürivad juhuse tahtel sama maja. Nad on siiski otsustanud, et see suvi peab olema nende lastele unustamatu, ja lepivad kokku, et elavad Swensonite Nantucketi majas koos. Suvi edeneb, perekonnad muutuvad lähedasemaks ning Sophie ja Trevor peavad endalt küsima, kas külalismaja on ainus asi, mida nad jagada tahavad.
Innustav ja eluline „Külalismaja” on Nancy Thayeri parimaid romaane, mis kirjeldab elegantselt ja asjatundlikult südameasju ja perekonna tähendust. Laenutusosakond

est la5Aveyard, Victoria. Kuninga Kong / Tallinn : Pikoprint, 2017. - 566 lk. – (Punane Kuninganna).
Mare Barrow on vangis, ilma välguta võimetu ja piinleb oma surmatoonud vigade küüsis. Ta elab poisi armust, keda kunagi armastas ja kes pole täis muud kui valesid ja reeturlikkust. Nüüdseks kuningaks saanud Maven Calore jätkab oma surnud ema sepistatud püüniste punumist, et säilitada kontroll riigi ja oma vangi üle. Sel ajal, kui Mare palees kidakivi koorma all vaevleb, jätkab ta kunagi räbalais uusvereliste ja Punaste punt koondumist, treenimist ja laienemist. Nad valmistuvad sõjaks, suutmata enam kauem saladuskatte all tegutseda. Ja pagendatud prints Cal, kel Mare südamega omad plaanid, ei peatu millegi ees, et tüdrukut tagasi tuua. Laenutusosakond

 

est la6Abercrombie, Joe. Kuningate viimane argument / Eichenbaum, Allan, tõlkija. - Tallinn : Varrak, 2014. - 686, [2] lk. – (Esimese seaduse triloogia ; 3. Raamat).
Logen Üheksasõrme õnn on viimaks otsa saanud. Ta on väga lähedal kurikuulsast barbarist surnud barbariks saamisele – ja maha jääksid tast ainult viletsad kangelaslaulud, surnud sõbrad ja suur hulk rõõmustavaid vaenlasi. Kapten Jezal dan Luthar on aadlik, uljas ohvitser ja isekuse võrdkuju, kes elab ohutut elu ja kelle mõtted keerlevad ainult selle ümber, kuidas sõpru kaardilauas tüssata ja vehklemisringis kuulsust koguda.
Inkvisiitor Glokta, sandiksjäänud piinameister, vihkab kõiki: kui tööks on reeturite väljajuurimine Unioonist, ei jää sõpradele elus just palju kohta.
Viimane laibarida, mida ta uurima peab, võib viia ta valitsuse läbinisti mädasse südamesse, kui tal ainult õnnestub niikaua elus püsida. Ning Bayaz, võlur, kiilas vanamees kohutavalt ägeda loomuga ja haletsusväärse õpilasega – võib-olla on ta Esimene Maag, nagu väidab, võib-olla üliosav pettur, kuid igatahes on selge, et varsti teeb ta kõigi elu kõvasti raskemaks.
Verised vandenõud kerkivad pinnale, vanad arved nõuavad klaarimist, piirid kangelase ja kurjategija vahel on nii õhukesed, et võivad sisse lõigata. „Raud“ on tõeliselt terav õela huumoriga vürtsitatud fantaasiaromaan: ettearvamatu, haarav ja täis tõeliselt unustamatuid tegelaskujusid. Laenutusosakond

est la7Wolff, L. Polüglottidest armastajad / Haasma, Kadi-Riin, 1974-, tõlkija. - Tallinn : Varrak, 2017. - 227, [2] lk.
Max Lamas unistab armukesest, kes räägib kõiki ta keeli. Otsingud viivad ta Stockholmist Itaaliasse, kus ta õpib tundma üht markiisi, kes on laostumise äärel. Ellinor on pärit ühest Lõuna-Rootsi külakesest. Ühel päeval paneb ta üles tutvumiskuulutuse: Ma olen kolmekümne kuue aastane ja otsin õrna, aga mitte liiga õrna meest. Ja Lucrezia on tunnistajaks oma vanaema allakäigule tühjaks jäänud palees.
Omavahel põimuvate romaanilõimede keskmes on mehe pilk naisele – aga ka võrgutamine ja alandus, armastajate südantlõhestav olukord ja unistus mõistmisest.
Romaan „Polügloti armukesed“ sai 2016. parima ilukirjandusteose Augustipreemia, mis on oma nime saanud August Strindbergi järgi ja mis on üks Rootsi tunnustatumaid kirjandusauhindu.
 Laenutusosakond

 

est la8Edwards, Mark. Sinu järel koju / Kirotar, Martin, tõlkija. - [Tallinn] : Pegasus, 2017. - 367, [1] lk.
Sellest pidi saama nende elu parim reis, viimane seiklus enne ühise kodu loomist. Pärast täiuslikku algust katkeb Danieli ja Laura teekond ootamatult, kui nad tundmatus paigas pilkases pimeduses öiselt rongilt maha tõstetakse. Tsivilisatsiooni tagasi jõudmiseks tuleb neil matkata mööda tontlikku metsarada. Sellest saab teekond, mis lõpeb kujuteldamatu õudusega.
*Londonisse naastes tõotavad Daniel ja Laura, et ei räägi tol ööl nähtust enam iial. Nad üritavad eluga edasi minna, aga peagi selgub, et luupainaja on alles algamas...
„Sinu järel koju“ on verdtarretav lugu saladustest, valedest ja saatuslikest tagajärgedest. Kirjanik Mark Edwards on briti üks hinnatumaid tänapäeva autoreid, kes kirjutab – nagu ta ise ütleb – psühholoogilisi põnevikke, milles hirmsad asjad juhtuvad täiesti tavaliste inimestega. Kõikidest tema raamatutest on saanud Amazoni müügiedetabelite menukid.
Edwards elab koos naise, kolme lapse ja kassiga West Midlandsi maakonnas Inglismaal. Laenutusosakond

 

est la9Dicker, Joël. Tõde Harry Queberti juhtumi kohta / Jürviste, Madis, tõlkija. - Tallinn : Tänapäev, 2017. - 656 lk.
Noor edukas romaanikirjanik Marcus Goldman vajab inspiratsiooni oma järgmise romaani jaoks. Ta sõidab seda otsima oma mentori, kuulsa kirjaniku professor Harry Queberti juurde. Ent peagi leitakse Queberti aiast 33 aastat tagasi kaduma läinud 15-aastase tüdruku laip ja Quebertist saab peamine kahtlusalune. Goldman asub koos kohaliku politseinikuga juhtumit uurima, et Queberti süütust tõestada.
Menukast raamatust, mis kandideeris ka Goncourti preemiale, valmib kümneosaline telesari, peaosas Patrick Dempsey. Laenutusosakond

 

est la10Meyer, Stephenie. Keemik / Paal, Marge, tõlkija. - [Tallinn] : Pegasus, 2017. - 463, [1] lk.
Kaasahaarav lugu sellest, kuidas endine, oma kunagiste tööandjate eest põgenev agent peab vastu võtma veel ühe juhtumi, et oma nimi puhtaks pesta ja eluga pääseda.
Varem töötas naine USA valitsuse heaks, kuigi seda teadsid vaid väga vähesed. Oma ala asjatundjana oli ta üks kõige süngemaid saladusi agentuuris, mis oli nii salajane, et sel polnud nimegi. Jõudnud aga otsusele, et naine on muutunud turvariskiks, rünnati teda ilma vähimagi hoiatuseta. Nüüd ei jää ta õieti kuskile pikemaks pidama ega kasuta sama nime kuigi kaua. Ta tööandjad tapsid ainsa inimese, keda ta usaldas, aga miski, mida naine teab, kujutab endast ikka veel ohtu. Nad soovivad tema surma - ja kiiresti.
Kui naise kunagine kontaktisik pakub väljapääsu, taipab naine, et see on tema ainus võimalus kustutada oma seljal terendav hiiglaslik sihtmärk. Samas aga tähendab see veel viimast tööotsa oma endiste ülemuste teenistuses. Oma õuduseks avastab naine, et kogutud info muudab olukorra veel ohtlikumaks. Otsustanud ohule söakalt vastu astuda, valmistub ta oma elu kõige karmimaks võitluseks, aga armub seejuures mehesse, kes võib tema ellujäämise tõenäosust üksnes kahandada. Nähes, kuidas võimalused järjest kokku kuivavad, peab naine panema oma erakordsed anded mängu viisil, mida ta poleks osanud uneski näha.
Selles pineva süžeega romaanis loob Meyer särtsaka ja lummava, väga eriliste oskustega kangelanna, näidates taas, miks ta on üks maailma kõige müüvamaid kirjanikke. Laenutusosakond
 
est la11Lee, Harper. Tappa laulurästast / Raud, Valda, 1920-2013, tõlkija. - [Tallinn] : Pegasus, 2017. - 347 lk.
„Laske siniraage niipalju kui te tahate ja tabate, aga pidage meeles, et tappa laulurästast on patt.“
Sellised õpetussõnad annab advokaadist isa Atticus Finch edasi oma lastele, kaitstes loo „tõelist laulurästast“ – musta meest, keda süüdistatakse valge neiu vägistamises 1930-ndate aastate ameerika väikelinnas. Tema tütre, noore Jean Louise'i – Nirksilma – pilgu läbi kirjeldab Harper Lee lopsaka huumori ja vaheda aususega toonase ajastu rassismiprobleeme ja klassivahedest põhjustatud lahkhelisid, ühe mehe vaikset ja visa võitlust õigluse nimel õõnestamas linna südametunnistust, mis on tume eelarvamustest, vägivallast ja silmakirjatsemisest.
„Tappa laulurästast“ põhjustas sensatsiooni 1960-ndate raamatumaailmas ning pälvis tänu intrigeerivale süžeele ja võimsale sõnumile kiirelt ülemaailmse tunnustuse. Teost on trükitud enam kui kolmkümmend miljonit eksemplari (e k esmakordselt 1964), aastaid on see olnud menukite seas ka Eestis, kus on valminud mitmeid kordustrükke. Raamat võitis 1961. aastal Pulitzeri auhinna ja režissöör Robert Mulligani juhtimisel valmis sellest film 1962. Laenutusosakond

est la12Camus, Albert. Võõras / Rajandi, Henno, 1928-1998, tõlkija. - Tallinn : Tänapäev, 2017. – 249 lk. – (Punane raamat).
Ühe eksistentsialistliku kirjanduse säravaima teose tegevus toimub füüsiliselt Camus’le koduses Alžeerias, vaimselt aga moodsa inimese heitlikus ja absurdi piiril kõikuvas teadvuses. End juba pikka aega oma elus ja keskkonnas võõrana tundev peategelane Meursault sooritab mõttetu mõrva, mis nii sündmuse kui selle tagajärgedena aitab tal pisutki maailma ja elu mõtestada.
 Laenutusosakond

 

 

est la13Moggach, Deborah. Parim hotell terves Indias / Jaagusoo, Urmas, tõlkija. - [Tallinn] : Mercurius, 2012. - 335 lk.
Kui ületöötanud Londoni arst Ravi Kapoor on oma ebameeldiva äia tõttu kannatust kaotamas, küsib ta naiselt: „Kas me ei saaks teda lihtsalt kusagile kaugele ära saata? Kusagile kaugele, kaugele.“ Kui tema ettevõtlik nõbu Sonny muudab Bangalore’i vana külalistemaja väikeseks tükikeseks kadunud Inglismaast, asutades sinna vanadekodu, näib, nagu oleks Ravi palvetele vastatud. Indiasse reisimine ja sisseseadmine ei maksa palju, abivalmis personali jagub küllaga ja briti pensionärid võivadki nautida kuuma päikest mangomahla ja d˛inniga.
„Parim hotell terves Indias“ on suurepärane kombekomöödia, milles segunevad detailsed tähelepanekud ja sügavad sõnumid sellest, kuidas erinevad kultuurid ja generatsioonid tänapäeva modernses maailmas toime tulevad. Laenutusosakond

 

1ka1Aaron, Jason. Doctor Stronge. Volume 1, The Way of the Weird / Bachalo, Chris, artist. - New York : Marvel Worldwide, 2016. - 136 p. – (Doctor Strange (2016) #1).
Only Doctor Strange can protect our world from the darkness beyond - now, witness the full toll that constant struggle takes on Earth's Sorcerer Supreme! Every spell cast comes at a cost, but what happens when Strange falls behind on his tab? Find out as the good doctor wakes up somewhere very odd, nearly naked - with no spell books, no weapons and no memory of how he got there...or why all the monsters are chasing him! And as a new visitor to Strange's Sanctum Sanctorum learns one wrong door can lead to oblivion, a magic circle of Strange's friends and allies are about to face their greatest threat. Dark forces are destroying everything mystical in the multiverse, and their sights are set on this dimension. Magic's days are numbered, and Doctor Strange is not ready! Ameerika Keskus1ka2Pak, Greg. Doctor Stronge: Strange Origin / Rios, Emma, artist. - New York : Marvel Worldwide, 2016. - 144 p.
How did Stephen Strange become Earth's Sorcerer Supreme? Find out in a high-flying, globe-trotting, window-crashing, ghost-battling adventure from the earliest days of Strange's magical training! Part Indiana Jones, part Lord of the Rings, this uncanny origin story reveals how a selfish, arrogant surgeon collided with a hot-headed martial artist to become the greatest team the mystic arts have ever seen! But can Strange and Wong stop hitting each other and figure out how all this magic stuff works, anyway? Plus: Years later, an older and wiser Doctor Strange is all that stands between Earth and the forces of darkness. Every act of magic has its cost, but has Stephen been paying his tab? Get spellbound by the past and present of a Marvel hero with a big future!Ameerika Keskus
 


1ka3Snyder, Scott. Batman. Volume 1, The court of owls / Greg Capullo, penciller ; Jonathan Glapion, inker ; FCO, colorist ; Richard Starkings, Comicraft's Jimmy Betancourt, letterers. - New York : DC Comics, 2012. – 141p.
After a series of brutal murders rocks Gotham City, Batman begins to realize that perhaps these crimes go far deeper than appearances suggest. As the Caped Crusader begins to unravel this deadly mystery, he discovers a conspiracy going back to his youth and beyond to the origins of the city he's sworn to protect. Could the Court of Owls, once thought to be nothing more than an urban legend, be behind the crime and corruption? Or is Bruce Wayne losing his grip on sanity and falling prey to the pressures of his war on crime?  Ameerika Keskus
 
 


1ka4Snyder, Scott. Batman. Volume 2, The city of owls / Tynion, James, IV ; Greg Capullo, artist ; Jonathan Glapion, artist ; Rafael Albuquerque, artist ; Jason Fabok, artist ; Becky Cloonan, artist ; Andy Clarke, artist ; Sandu Florea, artist. - New York : DC Comics, 2013. – 141 p.
For over a century, the Court of Owls has ruled Gotham City in secret - their reach inescapable, their power unstoppable. Until they battled the Batman. Gotham's vigilante protector managed to escape the talons of the Court with his mind and body barely intact. The Dark Knight managed to win the battle with his deadly new aggresors, but certainly not the war. Batman was just the first part of their conquest. Now they have their sights set on something much bigger: Gotham City. Ameerika Keskus
 


 


1ka5Azzarello, Brian. Wonder Woman. Volume 1, Blood / Cliff Chiang, artist . - New York : DC Comics, 2012. - [160] p.
Hippolyta, queen of the Amazons, has kept a secret from her daughter all her life–and when Wonder Woman learns who her father is, her life will shatter like brittle clay. The only one more shocked than Diana by this revelation? Bloodthirsty Hera–so why is her sinister daughter, Strife, so eager for the truth to be told? Superstar writer Brian Azzarello creates a new direction for one of DC's best-known heroes, with spectacular art by Cliff Chiang and Tony Akins! Ameerika Keskus
 

 


1ka6Azzarello, Brian. Wonder Woman. Volume 2, Guts / Cliff Chiang, artist . - New York : DC Comics, 2012. - [139] p.
Wonder Woman goes to hell! After playing Poseidon, Hades, and Hera against each other, Hades strikes back by kidnapping Zola and trapping her in the Underworld. It's up to Wonder Woman--with a little help from the God of Love and the God of Smiths--to break Zola out. But what is Hades' real game, and once you get into the land of the dead, how exactly do you get out?Ameerika Keskus

   

Viited  

krenh small
lastekas s est
america22
books est
gb s
 
   

Pildistamine  

Üritusi võidakse pildistada Narva Keskraamatukogu raamatukoguhoidja poolt. Ürituste pildid lisatakse raamatukogu fotogaleriisse. Soovist pildile mittejääda palume informeerida raamatukoguhoidjat enne ürituse algust.
Juhul, kui leiate peale ürituse toimumist fotogaleriist endast või oma pereliikmest pildi, mille avalikustamist Te ei soovi, siis palun informeerige sellest raamatukogu ja raamatukogu kustutab pildi fotogaleriist ära.