1cGeer, Donne. Küünekunst : üle 50 laheda küüneidee / Merino, Liia, tõlkija. - [Tallinn] : Pegasus, 2017. - 143, [1] lk. : ill.
Õdede Donne ja Ginny Geeri kunagisest küünekunstikirest on saanud elulaad. Nende küünesalong Hey, Nice Nails! Long Beachil Californias on omamoodi paradiis kõigile, kes otsivad tavapärasest maniküürist enamat, ja fännid väljaspool Californiat saavad oma annuse kätte õdede blogiõpetusi uurides või nende igapäevaseid Instagrami pilte jälgides. 
Noored küünekunstnikud on teinud kaastööd sellistele väljaannetele nagu Allure, Marie Claire, StyleList ja MTV’s Style Blog ning neid on ülistatud kogu trendika küünekunsti blogosfääris. 
Selle duo elegantsetest kuni pööraste ja lausa naljakateni ulatuvad küünedisainid on maiuspalaks tervele tüdrukutepõlvkonnale. Tehnikaosakond

2cKeelemeel : eesti keele käsiraamat õppijale / Mägi, Krista ; Puik, Tiiu ; Leiger, Piibe ; Hein, Ivika. - [Tallinn] : Maurus Kirjastus, 2017. - 240 lk.
Eesti keele käsiraamat keeleõppijale
„Keelemeel“ on käsiraamat igale keelekasutajale, kellel on vaja õigesti kõnelda, kirjutada ja tekste koostada. Raamat on lihtne ja selge, aitab õppida ning õpitut meelde tuletada. „Keelemeel“ on oluline õppevahend nii põhikooli kui ka gümnaasiumiõpilasele, samuti saavad sellest raamatust abi eesti keele kursustel osalevad õppijad.
Käsiraamatus on 4 suurt peatükki – sõna, lause, tekst ja keeleabi. Kõik need jagunevad väiksemateks alapeatükkideks, kus keeleküsimusi on püütud käsitleda lihtsalt, vältides keerukaid üksikjuhtumeid. Teemade juures on enesekontrolliks ülesanded, mille vastused on raamatu lõpus. Lisatud on aineregister, mis kergendab vajaliku teema otsimist, ja levinumate võõrsõnaliste keeleterminite sõnastik. Lugemissaal

 

3c100 silmapaistvat Eesti naist . - [Tallinn] : Paradiis, 2017. - 215 lk.
Nende kaante vahel on väike ülevaade 100 silmapaistvast Eesti naisest. Siin on nii kirjanikke, näitlejaid ja kunstnikke kui ka olümpiavõitjaid ja maailmakuulsaid muusikuid ning tippteadlasi. Igaüks neist on jätnud ereda jälje meie kultuurilukku ja paljude edusammudest kuuleme edaspidigi. 
See ei ole teatmeteos ega entsüklopeedia, vaid pigem silmaringi avardav meelelahutuslik lugemine. Silmapaistvaid naisi on meil muidugi palju rohkem kui 100 – siin on lihtsalt koostaja subjektiivne valik. 
Olgu see raamat aga omamoodi kummardus kõikidele Eesti naistele. Lugemissaal

 

4cSajandi eesti perekond : kirju Oskar Öpiku arhiivist. - [Viimsi] : Aade, 2017. - 559 lk. : ill.
Oskar Öpik (1895–1974) oli pärit perest, kus peeti au sees hariduse andmist lastele. Sellest perest kasvasid välja maailmakuulsad teadlased, astronoom Ernst Öpik ning geoloog Armin Öpik. Vend Paul Öpik oli majandusteadlane, Eesti Panga direktor 1925–1928, õde Anna Öpik-Kaškina tõlkis Homerose „Odüsseia“ laule eesti keelde. Oskarist sai aga diplomaat, ta oli muuhulgas välisministri abi (tänases mõistes kantsler) ja viimane sõjaaegne Eesti Vabariigi saadik Pariisis, kes esitas oma volikirjad 6. juunil 1940. Oskar Öpiku arhiivis sisalduv kirjavahetus räägib ühest 20. sajandi erakordselt kokkuhoidvast eesti perest, kelle sõda pillutas mööda ilma laiali – Ernsti Põhja-Iirimaale, Armini Austraaliasse, Oskari Norrasse, Anna Prantsusmaale. Ainult Paul jäi Eestisse. Öpikute perekonnale osaks saanud raskused ja mured, aga ka rõõmud ja kordaminekud on ajatud. Lisaks perekondlikule kirjavahetusele sisaldab käesolev raamat Oskar Öpiku kirju endisele välisministrile Karl Selterile, kunagisele välisministeeriumi protokolliülemale Elmar Kirotarile ja heale sõbrale, diplomaat Karl Pärlile. Aga ka usutlusi Ernsti pojapoja, Briti parlamendi endise liikme Lembit Öpikuga ja Oskari tütretütre Christa Elisabeth Kõressaarega. Lugemissaal

5cTiiman, Vivian. Vabatahtlikuna Rios. - Tallinn : [V. Tiiman], 2017. - 102 lk.
"Vabatahtlikuna Rios" on noore vabatahtliku seiklusterohke jutustus olümpiamängudel ja portugalikeelses riigis toimetulemisest.
"Óla, Rio de Janeiro! Nii uskumatu, kui see ei tundu, maandusin ma Rios 20. juuli pärastlõunal. Maandumine oli imeline. Arvatavasti üks ilusama vaatega maandumisi, mis mul seni olnud on. Vaatasin lennuki aknast välja ja tundus, et olen teel kuskile troopilisele saarele. Vesi oli helesinine, mäed paistsid tagaplaanil ja päike paistis nii soojalt. Nagu pehme liuglemine. Väga mõnus tunne oli. Ma ei jõudnud ära oodata, millal ma sooja Riosse jõuan.
Esimesed muljed Riost on aga hirmutavad. Alates terminalist välja sõidust: tee ääres vormis mehed suurte relvadega. Tore vastuvõtt. Neid jätkus lausa igale teenurgale. Hetkeks hirmutas ära, aga samas pani ka natuke turvalisemalt tundma. Suur üritus tulemas, palju turiste."
2016 aasta suvel korraldas Rio de Janeiro esimese Lõuna-Ameerika riigina olümpiamänge. Trotsides tugevat majanduslangust, erinevaid terviseriske ja elanike poolset vastuseisu, suutis Rio mängud edukalt läbi viia. Kunsti ja spordi osakond

 6cSummatavet, Kär.  Loomise vägi : Kihnu Roosi käsitöökogu. - Tallinn : EHEsummatavet, 2017. – 319 lk.
Kihnu Roosi on tuttav paljudele eesti käsitööhuvilistele, tema käsitöökogu vastu tuntakse huvi nii Eestis kui ka välismaal. Roosi käsitöökogu on eelkõige killuke Eesti lähiajaloost, kus ühe inimese elu ja saatust on mõjutanud nii omanäoline kohalik kultuuripärand kui ka 20. sajandil toimunud pöördelised ja traagilised ajaloolised sündmused. Raamat toetub Roosi isiklikele mälestustele ja õpetustele, mis on seotud tema lapsepõlve, nooruse ja küpse eaga. Eriline rõhk on käsitööl, käsitöös kasutatavate märkide ja värvide tähendustel, rahvapärastel kommetel ja uskumustel, mis on seotud kihnu käsitööga. Kogumikus on ligi 1300 fotot ja illustratsiooni.
Raamat on sündinud kirjavahetusest Roosiga, mille alusel ilmus 2005. aastal Kihnu-teemaline peatükk autori ingliskeelses doktoriväitekirjas, mille ta kaitses Helsingis kõrgeimale akadeemilisele hindele laudatur. 2010. aastal ilmus see uurimismaterjal täiendatud kujul raamatus “Minu ajalugu”. Kuna raamatud müüdi hämmastava kiirusega läbi, on Eesti Kultuuriministeeriumi programmi “Kihnu Kultuuriruum 2015-2018” toel valminud uus väljaanne “Loomise vägi”.
Raamatu autor, kunstidoktor Kärt Summatavet on ehtekunstnik, graafik, disainer. Ta on esinenud paljudel näitustel ja tema loomingut on tunnustatud mitmete rahvusvaheliste innovatsioonipreemiatega. Ta töötab õppejõuna Eestis, Soomes ja Hiinas ning on külalislektor mitmetes välisülikoolides. Tema akadeemiline töö on seotud pärandtehnoloogiate sügavamate tähenduste sidumisega kaasaegse tootearenduse, ettevõtluse, loovuse ja innovatsioonitegevustega. Kunsti ja spordi osakond

7cIngrid Agur : elu kolm vaatust. - [Polli] : Kiivita talu, 2017. - 176 lk.
Teatrikunstnik Ingrid Aguri raamat „Elu kolm vaatust“ on ilustamata jutustus, põimudes isiklike ja teatrielu mitmekihiliste niitidega läbi kunstniku noorpõlve Tomskis legendaarse Ugala teatri tagatubadeni ja vahetute kirjeldusteni läbi nelja aastakümne toimunud lavastuste sünnist. 
Ingrid Aguri kunstnikukäe all sünnivad Eesti teatri legendid „Kihnu Jõnn“, „Juudit“, „Rahva sõda“, „Põhjas“ koostöös kümnekonna tuntud lavastajaga Ugala tõusu- ja kuldajastul. Kunstniku karmid tagasivaated nõukogude aja teatrile, tööle ja eluviisile ilmestavad tema kaasaegsete kirjeldused elust ja armastusest. Veelgi isiklikumalt üllatab raamat teatrielu taustal põimuva isikliku perekonnalooga, kus pojad kasvasid üle sõna otseses mõttes teatris ning eesti naise mehelikud omadused koos mulgi jonniga tegid võimalikuks luua kujundused ligi 170 lavastusele. Raamat on varustatud rohke fotomaterjaliga ning võiks olla ühtaegu õpikuks tulevastele lavastuskunstnikele. Kunsti ja spordi osakond

8cLuke, Sirje. Rõõmus päev koos lauluga [Noot]. - Tallinn : Soundkoop, 2017. – 27 lk.
Laulukogumik “Rõõmus päev koos lauluga“ sisaldab erineva iseloomuga laule, salme, laulumänge ja sõrmemänge 4-7 aastastele lastele. Mitmed lood on sündinud vajaduspõhiselt- peo või ürituse jaoks. Kõikide minu varem ilmunud lauluraamatute märksõnaks on olnud laul, mäng ja luule. Sõrmemängude abil on lapsi tore innustada kaasa mõtlema ja rääkima. Samuti on sõrmemängude mängimine tore tegevus esinemisjulguse arendamisel. Kui otsida koosveedetud päevadest üles õnnekillud, mis armsalt säravad, siis polegi lasteaiast lahkumine väga kurb. Rõõmsa päeva väravad võivad avatud olla igal ajal! Kunsti ja spordi osakond

 

   

Viited  

krenh small
lastekas s est
america2
books est
gb s
 
   

Pildistamine  

Üritusi võidakse pildistada Narva Keskraamatukogu raamatukoguhoidja poolt. Ürituste pildid lisatakse raamatukogu fotogaleriisse. Soovist pildile mittejääda palume informeerida raamatukoguhoidjat enne ürituse algust.
Juhul, kui leiate peale ürituse toimumist fotogaleriist endast või oma pereliikmest pildi, mille avalikustamist Te ei soovi, siis palun informeerige sellest raamatukogu ja raamatukogu kustutab pildi fotogaleriist ära.