Viited  

krenh small
lastekas s est
america22

logo2

books est

gb s

   

Näitused ja üritused

Narva Keskraamatukogus 5. märtsil 2019 avati näitus
Fotonaitus
23. aprill on raamatu ja autoriõiguste päev ning raamatu ja roosi päev
Loeme Lugemiskoeraga
Raamatuesitlus Bov Bjergiga
Eesti kirjanikud Narva! Kohtumine kirjanik Dina Gavrilovaga
Saksa Saatkond Tallinnas kutsub Teid - koos Narva Keskraamatukogu ja VitaTiimiga - esimesele filmiõhtule Narvas!
   
image075Akunin, Boriss. Ei jäta hüvasti : Erast Fandorini seiklused XX sajandil. Teine osa / Einberg, Veronika, 1966-, tõlkija. - [Tallinn] : Tänapäev, 2018. - 391, [1] lk.

1918. aasta. Bakuus saadud vigastuste tõttu koomasse langenud Erast Petrovitš Fandorin ärkab pärast juhuslikku kuulitabamust.

1919. aastal tuleb tal juba ajada punaste spiooni jälgi, kuid dresiin, millega ta selle käigus sõidab, plahvatab vandenõulaste käe läbi. Masal tuleb hakata omal käel uurima, mis täpselt juhtus. «Laenutusosakond»

 

 

 

 

 

image076Mayes, Frances. Naised päikesevalguses : romaan Toscanast / Jesmin, Riina, 1958-, tõlkija. - Tallinn : Varrak, 2018. - 420, [2] lk.

Ameeriklanna Kit Raine elab Toscanas ja kirjutab biograafiat oma heast sõbrast, vastuolulisest naisest, kes heidab ikka veel Kiti enese elule varju. Tema töö jääb toppama, kui saabuvad kolm naist − Julia, Camille ja Susan −, keda seob hiljuti sõlmitud sõprus. Susan, kolmest naisest kõige hakkajam, on keelitanud sõpruskonna loobuma üksluisest elust USA-s ja üürima Toscanas kauni maja. Hoolimata sellest et võõrast kultuuri ei tunne uustulnukad kuigi hästi, annab äsja tärganud seiklusjanu neile julgust elu nautida. Aga kuidas seda täpsemalt teha? Kiti juhendamisel sukelduvad kolm sõpra Itaalia ellu ja oma ammu unustatud kirgedesse, ja sel kõigel saavad olema üsna ootamatud tagajärjed.

Frances Mayes, autor, kelle sulest on ilmunud ülipopulaarne „Toscana päikese all”, kirjutab talle omase soojusega kaunitest paikadest, toidust ja sõprusest. „Naised päikese all” on lugu neljast ameeriklannast, kelle elud saavad ühe erakordse aasta jooksul Itaalias uue suuna. «Laenutusosakond»

 

image077Tulk, Mehis. Kuningas / Mikli, Marika, 1947-, toimetaja. - Tallinn : Varrak, 2018. - 415, [1] lk.

Taani kuninga eri meelt vasallide vahel puhkenud kodusõda veereb 1343. aasta kevadel ja suvel verise pöörisena üle Eestimaa hertsogkonna, jättes maha suitsevad ahervaremed ja koletu hulga tapetuid. Mässutuli süttib peagi ka Lääne- ja Saaremaal.
Sajad põgenikud valguvad Saksa ordu valduses olevatele Liivimaa aladele, kus nad ordulinnustest varju otsides pajatavad õõvastavaid lugusid mässajate hirmutegudest. Orduvennad oleks seda just nagu oodanud. Hämmastava nobedusega kogunevad orduväed Eestimaa piiridele ja ettesattuvaid talupoegade salku maha nottides ratsutab ordumeister otse Tallinna alla, kus purustab mässuliste peaväe. Raehärrad ja Toompeale varjunud Taani kuninga vasallid paluvad ordult kaitset, mida ordumeister armulikult ka lubab.
Pöide ordukantsi enda kätte saanud Saaremaa ülikud hakkavad samal ajal valmistuma ordu tasuretkeks. Pöide tapatalgute järgne joovastus muutub peagi ebakindluseks tuleviku ees, niigi hapravõitu üksmeelt õõnestab aga Pöide kihlakunna mõjukate suguvõsade omavaheline rivaalitsemine.


Vääramatu tormina silmapiiril varitsev sõda paneb proovile inimeste meelekindluse, omavahelised suhted ja nii mõnigi, keda me arvasime läbi ja lõhki tundvat, osutub hoopistükkis kellekski teiseks. «Laenutusosakond»

image078Augias, Corrado. İstanbuli saladused : ühe pealinna lugusid, paiku ja legende / Saavan, Kaidi, tõlkija. - [Tallinn] : Tänapäev, 2018. - 230 lk., [12] l. ill.

See raamat on jutustus, võiksime isegi öelda romaan, mille pea¬tegelaseks on igavene, erakordne, iseenda varemetest kasvanud linn − Bütsants, Konstantinoopol, İstanbul. See linn on olnud sajandeid otsitud sihtkoht, mõnikord valesti mõistetud, teinekord armastatud, aga alati imetletud, alates hetkest, kui idamaa taeva taustal selle erakordset siluetti näed. Kasvav kuu, mis pole juhus-likult Türgi vabariigi lipul, on – ja samas ka pole – seesama kuu, mida võime näha igal pool Euroopa taevas. Samamoodi on kõikjal meie kontinendil sama – ja ei ole ka – see sadamalinna eriline lõhn, helid, kalurite hõiked, peegelduv valgus. Erinevuse loob seletamatu tunne, lumm, mida nimetati kunagi eksootikaks ning mis on siiani alles. Augias ei vaata eksootika võlust mööda, vaid tõstab sellelt taktitundeliselt loori, et avastada linna ehe olemus, see, mida turist ei suuda või ei tea sageli üles korjata.

Ajakirjanik, kirjanik ja kultuuritelesaadete autor Corrado Augias on sündinud Roomas. Ta on päevalehe La Repubblica kolumnist ja tema raamatuid on tõlgitud paljudesse keeltesse. Eesti keeles on 2013. aastal ilmunud „Rooma saladused. Ühe pealinna lugusid, paiku ja inimesi”. «Laenutusosakond»

 

image079Luitsalu, Susan. Minu Dubai : klaasist linna kuldne sära / Raudvere, Koidu, 1968-, toimetaja. - [Tartu] : Petrone Print, 2018. - 246 lk., [8] l. ill.

Kas sa pead seal käima burkas? Kas päriselt ka on isegi vetsus kraanikausid kullast? Kas kõik sõidavad Ferrariga? 
Sellistele küsimustele tuleb vastata, kui keegi saab teada, et töötad Dubais. Teised, kes on Dubais turistina käinud, muretsevad jällegi selle üle, kas seal pole mitte liialt sünteetiline või kunstlik – majad puha klaasist ja terasest, kõik on uhiuus... Mida seal peale päevitamise ja šoppamise üleüldse tehakse? 
Mina olen Dubai arengut näinud juba aastast 1996 ning meie suhtes on olnud igasuguseid hetki. Meediavaldkonna produtsendina sättisin end 2016. aastal tihedalt Tallinna–Dubai liinile ning mina ja see vapustav linn saime eriliselt headeks sõpradeks. Või kas see ongi sõprus? Rohkem nagu armulugu. 
Dubai glamuurse välispinna all on ajalugu, kultuuri, huvitavaid elulugusid, uusi kogemusi, pööraseid tulevikuvisioone – kõike seda, mida saab nimetada linna hingeks. Tuleb lihtsalt kuulata ja silmad lahti hoida.
Ah jaa – burkades seal ei käida, mõnes vetsus võib tõesti olla kullatud kraanikauss ja Ferrari on tänavapildis tavaline nähtus.
«Laenutusosakond»

 

image080Horst, Jørn Lier. Talveks suletud : kriminaalromaan : [politseiinspektor William Wistingu põnevik] / Sikora, Kristina, tõlkija. - Tallinn : Eesti Raamat, 2018. - 254, [1] lk.

Politseiinspektor William Wistingu põnevik

Kogenud politseiuurija Jørn Lier Horsti uus põnevust täis kriminaalromaan.

Rannamaastikku katab tihe sügisudu, pimedate akendega suvemajad kükitavad pliihalli mere ääres. Ove Bakkerudil seisab ees viimane rahulik nädalavahetus suvituskohas, enne kui ta talveks maja suleb. Kohale jõudes leiab ta aga eest kaoses suvila, milles on vandaalitsenud murdvargad. Ja naabersuvilast surnuks pekstud mehe.

Inspektor William Wisting on groteskseid mõrvu varemgi näinud. Kuid meeleheide, millele ta sel sügisel Stavernis tunnistajaks saab, on tema jaoks uus. Justkui poleks kurja tegijail enam midagi kaotada. Seepärast on talle vastumeelt tütar Line otsus kolida elama ühte neist rannaäärseist suvilaist. Kui siis sealt üksildaselt kaldapealselt järjest mitmeid raskete vigastustega laipu leitakse, kasvab mehe rahutus veelgi. Ja taevast langeb surnud linde. «Laenutusosakond»

image081Gabaldon, Diana. Leegitsev rist. 1. raamat / Suits, Krista, tõlkija. - Tallinn : Varrak, 2018. - 759, [1] lk.

1771. aastal püsib Põhja-Carolina koloonias habras tasakaal, kus ühel vaekausil on rikas koloniaalaristokraatia, teisel sisemaa vaesed uusasukad. Nende kahe rahvakihi vahel seisab aumees, ent nüüd juba ka varakas mees Jamie Fraser. Armsalt Šotimaalt väljasaadetuna on ta siin saanud lõpuks maad, mida on alati ihaldanud. Tema kõrval on ebatavaline teekaaslane, oma ajast ja kohast väljakistud naine Claire, kellel lasub õnnistuse, kuid paraku ka raske koormana imetabane võime teada, mida toob tulevik. Varem on säärane teadmine tõuganud Jamie ja Claire’i ohtudesse, ent aidanud neil ühtlasi pääseda. Nüüd võib see saada vilkuvaks tõrvikuks, mis valgustab neile teed läbi eelseisvate ohtlike aastate, või süüdata tulekahju, mis põletab tuhaks kogu nende ühise elu. „Leegitsev rist” on ühtaegu südantliigutav ja põnev, ajalootruu ja põletavalt kirglik. Kirjaniku Diana Gabaldoni „Võõramaalase” sarjas on eesti keeles ilmunud romaanid „Võõramaalane”, „Kiil merevaigus”, „Rändaja” ja „Sügistrummid”. «Laenutusosakond»

 

 

 

image082Rakove, Jack. Revolutionaries : a new history of the invention of America. - Boston : Houghton Mifflin Harcourt, 2010. - 487 p.

In the early 1770s, the men who invented America were living quiet, provincial lives in the rustic backwaters of the New World, devoted to family and the private pursuit of wealth and happiness. None set out to become “revolutionary.” But when events in Boston escalated, they found themselves thrust into a crisis that moved quickly from protest to war. «Ameerika Keskus»

 

 

 

image083Hochschild, Adam. King Leopold's ghost : a story of greed, terror, and heroism in Colonial Africa. - New York ; Boston: Houghton Mifflin Company, 1998. - 367 p. : ill.

In the 1880s, as the European powers were carving up Africa, King Leopold II of Belgium seized for himself the vast and mostly unexplored territory surrounding the Congo River. Carrying out a genocidal plundering of the Congo, he looted its rubber, brutalized its people, and ultimately slashed its population by ten million—all the while shrewdly cultivating his reputation as a great humanitarian. Heroic efforts to expose these crimes eventually led to the first great human rights movement of the twentieth century, in which everyone from Mark Twain to the Archbishop of Canterbury participated. King Leopold's Ghost is the haunting account of a megalomaniac of monstrous proportions, a man as cunning, charming, and cruel as any of the great Shakespearean villains. It is also the deeply moving portrait of those who fought Leopold: a brave handful of missionaries, travelers, and young idealists who went to Africa for work or adventure and unexpectedly found themselves witnesses to a holocaust. Adam Hochschild brings this largely untold story alive with the wit and skill of a Barbara Tuchman. Like her, he knows that history often provides a far richer cast of characters than any novelist could invent. Chief among them is Edmund Morel, a young British shipping agent who went on to lead the international crusade against Leopold. Another hero of this tale, the Irish patriot Roger Casement, ended his life on a London gallows. Two courageous black Americans, George Washington Williams and William Sheppard, risked much to bring evidence of the Congo atrocities to the outside world. Sailing into the middle of the story was a young Congo River steamboat officer named Joseph Conrad. And looming above them all, the duplicitous billionaire King Leopold II. With great power and compassion, King Leopold's Ghost will brand the tragedy of the Congo—too long forgotten—onto the conscience of the West. «Ameerika Keskus»

image084Ingalls Wilder, Laura. Pioneer Girl : the annotated autobiography / Smith Hill, Pamela, editor. - Pierre : South Dakota Historical Society Press, 2014. - 400 p. : ill.

Follow the real Laura Ingalls and her family as they make their way west and discover that truth is as remarkable as fiction.

Hidden away since the 1930s, Laura Ingalls Wilder s never-before-published autobiography reveals the true stories of her pioneering life. Some of her experiences will be familiar; some will be a surprise. Pioneer Girl re-introduces readers to the woman who defined the pioneer experience for millions of people around the world.

Through her recollections, Wilder details the Ingalls family s journey from Kansas, Missouri, Wisconsin, Minnesota, Iowa, back to Minnesota, and on to Dakota Territory sixteen years of travels, unforgettable stories, and the everyday people who became immortal through her fiction. Using additional manuscripts, diaries, and letters, Pioneer Girl: The Annotated Autobiography builds on Wilder s work by adding valuable context and explores her growth as a writer.

Author of an award-winning Laura Ingalls Wilder biography, editor Pamela Smith Hill offers new insights into Wilder s life and times. In an introduction, Hill illuminates Wilder s writing career and the dynamic relationship between the budding novelist and her daughter and editor, Rose Wilder Lane. Sharing the story of Wilder s original manuscript, Hill discusses the catalysts for Pioneer Girl and the process through which Wilder s story turned from an unpublished memoir into the national phenomenon of the Little House series. «Ameerika Keskus»

   
© Narva Keskraamatukogu 2019