Arvutikursused algajatele  

notebookNarva Keskraamatukogus toimuvad arvutikursused algajatele. Individuaalkoolitused toimuvad tehnikakirjanduse osakonnas iga päev E-R kella 12.00 - 13.00. Eelregistreerimine 3592415. Kursused toimuvad vene keeles.
   
   

Viited  

krenh small
lastekas s est
america22

books est

gb s

   

Näitused ja üritused

   

ЯTА TБ TЛ а TМNeljapäeval, 19. septembril kell 16.00 Narva Keskraamatukogu kutsub kõiki huvilisi Jelena Pogosjan ja Maria Cmorževskihh-Smirnova raamatu „Православный Ревель Петра I“ esitlusele.

Sel raamatul on kaks peategelast - tsaar Peeter I ja Reval (nüüdne Tallinn). Nende esmakohtumine toimus ammu enne seda, kui Peeter Esimene oma jala linnas maha pani. Just siis algas eriline kahekõne nende vahel. Rohkem rääkis siiski Peeter, linn aga enamasti vaikis ja vaidles vahetevahel vastu. Nad suhtlesid tänapäeval vähemõistetavas keeles - peente allegooriate, usuliste sümbolite, baroklike märkide keeles. Aidata seda mõista ja tõlgendada raamatu autorid püüavadki.  

Loe edasi...

downloadTeisipäeval, 24. septembril kell 17.00 Narva Keskraamatukogu kutsub kõiki huvilisi kohtumisele ökonomisti, sotsioloogi ja ajakirjaniku Dmitri Traviniga (PhD majanduses, Sankt-Peterburg).

D. Travin on Euroopa Ülikooli Moderniseerimisuuringute keskuse teaduslik juhendaja, mis asub Sankt-Peterburis. Ta on järgmiste raamatute autor: "Европейская модернизация" "Пути реформ", "Просуществует ли путинская система до 2042 года?" jne. Ta kirjutab paljudele ajalehtedele ja ajakirjadele artikleid („Uus ajaleht“, „Republic“, „Täht“) ja raadio „Эхо Москвы“ kommentaator. Rahvusvahelise Leontievi medali laureaat. 2003. aastal sai D.Travin aasta ajakirjaniku tiiitli.

Loe edasi...

Seotud kujutisÕnnitleme teid esimese Teadmistepäeva puhul! Teie ees avaneb nüüd uus  lehekülg – kooliaeg.  See täitub Teil  erksate muljete, kasulike teadmiste, suurepäraste avastustega ning kohtumistega uute raamatutega.

Kõik esimese klassi õpilased, kes registreeruivad end lugejaks Narva Keskraamatukogus alates  2. septembrist  kuni 7. septembrini 2019 ootab ees meeldiv üllatus!

Loe edasi...

Kohtumine emeriitprofessor Ülo Vooglaiuga.

Document page 002 

Ülo Vooglaid on tuntud psühholoog, ajakirjanik, õppejõud ning juhtimise küsimuste nõustaja, poliitik ja laia silmaringiga ühiskonnategelane, kes kasvatas üles mitu põlvkonda Eesti sotsiolooge ja ajakirjanike.

Loe edasi...

Изображение 017Suvel teisipäeviti kell 16.30 loeme “lugemiskoeraga”.

Lugemiskoer on professionaalne kuulaja ja tähelepanelik sõber.

Eelregistreerumine tel. 35 91467

17. ja 18. juulil oli külas Narva Keskraamatukogu Chatham Ewing (Digital Library Strategist at Cleveland Public Library)Clevelandi (Ameerika Ühendriigid, Ohio) rahvaraamatukogu spetsialist, kes jagas kogemisi raamatukogu koduloo kogumise - ja digiarhiivide loomise kohta. Kõik soovijad võivad tutvuda raamatukogu tegevusega kodulehel https://cpl.org/


64364534

11221Näitusel on väljas Eesti looduse maalid.

Kunstnikud:
Diana Sokurova, Svetlana Lind, Sandra Sirge, Alla K., Jelena Rodionova, Veta.

Näitus jääb avatuks kuni 29.augustini.

4534543Nukukoguja Svetlana Sokurova alustas nukkude kogumisega 1989 aastal. Kollektsioonis on vanad nukud, mis on toodetud nõukogude ajal. Need nukud, mis olid halvas seisukorras Svetlana restaureeris ise.

Kokku on kollektsioonis 40 SALVO suurt nukku ning 38 suveniirnukku.

Samuti on näitusel tema kogust eksponaadid, mis on seotud Laulupeo ajalooga – need on postkaardid, raamatud ning rahvarõiva elemendid – kirivööd.

Näitus jääb avatuks kuni 29. augustini.
IMG 3614 1 e1560758162100 113x150Narva Keskraamatukogu 3. korrusel on avatud 10.05-10.08 rahvusvaheline lastetööde näitus.

Narva Muuseum (Eesti, Narva) koostöös Religiooni Ajaloo Muuseumiga (Venemaa, Peterburi) ja Riikliku bioloogia muuseumiga nim. K.A. Timirjazjevi (Venemaa, Moskva) esitlevad rahvusvaheline iga-aastane muuseumihariduse projekt „Sünnipäev – Loomise päev“.

Sünnipäev on paljude inimestele lemmikpüha. Sel päeval on sünnipäevalaps tähelepanu keskmes, teda õnnitlekse ja talle tehakse kinke.

Loe edasi...

   
© Narva Keskraamatukogu 2019