Näitused ja üritused

   
79442250 595761804517150 380411880541257728 oKutsume teid vaatama Disney/Pixar animafilmi „Cars” (2006, 112 minutit).
Narva Keskraamatukogu Ameerika Keskuse ja USA Saatkonna filmisari.
Laupäeval, 22. veebruaril kl 12.00, Narva Keskraamatukogus (Malmi 8).

Pikne McQueen on noor ülbe võidusõiduauto, kellele on kuulsus kiiresti pähe hakanud. Ühel päeval satub ta järjekordsele võistlusele rutates aga kiirteelt kõrvale ning jõuab Radikaribi linnakesse, kuhu peab olude sunnil mõneks ajaks pidama jääma. Seal kohtub ta terve rea värvikate kujudega nagu võluv Porsche Sally, salapärase minevikuga vana luksusauto Dok Hudson ning lihtsameelne, roostes puksiir Matu. Elu linnakeses õpetab Piksele, et elus on kõige tähtsam teekond, mitte sihtkoht.

Loe edasi...

7e774c58eb70722e199d0b5cf7618026 XLTeisipäeval, 4. märtsil kell 17.00 kutsub Narva Keskraamatukogu grööni luuletaja, maskitantsija, video- ja etenduskunstniku Jessie Kleemanniga kohtumisele.

Jessie lapsepõlv möödus keset grööni pärimuskultuuri, traditsioone ja uskumusi, keset kujuteldavaid jäämäeskulptuure, inimnäolisi mägesid ja kaljusid. Lähedase pereliikme kurtus, kiusamine koolis – rasketel hetkedel sellest eemaldumine oli võimalik tänu raamatute maailmale. Keel ja kõne on talle alati tähtsad olnud, on osa tema päritolust ja identiteedist, ja see omakorda inspireerib teda kui loojat kasutama erinevaid kunstivorme ning väljendusvahendeid. Jessie Kleemann kirjutab grööni, taani ja inglise keeles. Tema loomingut on tõlgitud hispaania, norra, islandi, fääri keeltesse. Tema luulenäiteid leiab ka 2006 ilmunud eestikeelses luulevalimikus „Kiirus vaikuse sees“ Kai-Mai Aja tõlkes.

Loe edasi...

“Koolivaheaeg on lõbus periood, kuidas saab seda mitte armastada?”
Ürituste algus kell 11.00

Loe edasi...

Üritused kell 12.00 – Malmi 8, ruum 42
Üritused kell 15.00 – Malmi 8, ruum 37
Palume kõigile üritustele eelnevalt registreeruda (tel. 35 91467)

Loe edasi...

2019 01 21 153 18065 9 902872Laupäeval, 22. veebruaril kell 13.00 kutsub Narva Keskraamatukogu kõiki luulearmastajaid kirjanduslikule kohtumisele, mis on pühendatud vene luuletaja N. Rubtšovi loomingule.

N. Rubtšov on luuletaja, keda kutsutakse vaikseks lüürikuks. Tema lüürikas on vaiksed ja rahulikud tegelaskujud. Mõnikord see tundub liiga lihtsa, mõistva ja lähedasaena, kuid midagi selles paelub - mingi saladusloor. Nikolai Rubtšovi kutsutakse ka ränduriks. Tihti sattus ta kohtadesse, kus teda ei oodatud ning kaduda sealt, kus teda armastati ja ootas aurav tee. N. Rubtšov on mõistatuslik poeet - rändur karmoška või kitarriga, endal sall kaelas. Sellisena on ta jäänud meelde paljudele.

Loe edasi...

9

12. veebruaril, kell 17.00 toimub Narva Keskraamatukogus ajaloolase ja kirjaniku Vadim Aristovi kahe raamatu esitlus: “Jamburgi maakonna, Kingiseppa rajooni ning Narva jõe piirkonna tulekahjud ja tuletõrjujad” ning Jamburg – Kingisepa ajaloolise seltskonna uue almanahhi “ Малая Родина väljaande tutvustamine.

Raamat on pühendatud tulekahjude vastasele võitlusele Narva jõe piirkonnas koos linnadega Jam – Jamburg – Kingisepp, Ivangorod, Narva, kuurordilinn Hungerburg (tänapäeval Narva – Jõesuu). Samuti räägitakse ülalesitatud regiooni tulekahjustest ning tuletõrjujatest talumaakohtades Kingiseppa, Volovski ja Slantsõvski rajoonides, mis kuuluvad tänapäeval Leningradi oblastile Venemaal ja Ida – Virumaa maakonnale Eestis. Selle raamatu tegevus toimub keskajast kuni 1920. aastani.

Loe edasi...

kinoõhtu

Esmaspäeval, 17. veebruaril kell 17.00 Narva Keskraamatukogu kutsub kõiki soovijaid Eesti dokumentaal kinoõhtule.

Kirde-Eesti. Ida-Virumaa. Nende kohtade üheks vaatamisväärsuseks on Soome lahe kõrge kallas. Sellele sööstab oma veed Pühajõgi, mis voolab läbi Toila aleviku läheduses oleva Oru pargi. Need kohad on rikkad huvitavate sündmuste ja läbipõimunud inimsaatuste poolest. Kuidas ia miks on omavahel seotud Toila, iidne Šeremetjevi bojaarisuguvõsa ja sama kuulus Jelissejevi loss? Kuidas on see seotud Eesti esimese presidendiga – Konstantin Pätsiga? Kuhu kadus see luksuslik hoone? Keda veel peale Igor Severjanini innustasid Toila lossi ja pargi vaated? Kõikidest nendest ja muudest Toila „pärli“ ajaloo momentidest räägib teile vaatamiseks pakutud film „Orro pargi lood“.

Loe edasi...

OebymjqU g4

Laupäeval, 8. veebruaril kell 14.00 kutsub Narva Keskraamatukogu luule- ja bardilaulude austajaid Viktor Leonidovi "... стране, оставшейся в названиях" raamatuesitlusele. V. Leonidov on Vene välismajas (Moskvas) vanemteadur, ajaloolane, arhivaar, vene emigratsiooni kultuuri uurija, luuletaja ja bard.


Viktor Leonidov osutus üheks keskseks tegelaseks vene pärandi tagastamisel välismaalt Venemaale, kui kümned emigrandid hakkasid oma perekonna säilmeid kultuurifondile tagasi annetama.

Loe edasi...

79385681 592342658192398 7502835909335711744 oLinastus toimub esmaspäeval, 3. veebruaril kl. 17:00 Narva Keskraamatukogus (Malmi 8).

Joostes ajaga võidu, kes jõuab esimesena saata inimese kosmosesse, kas USA või Venemaa, värbas NASA enda tiiva alla kolm afroameeriklasest ja matemaatikust naist, kes said eelnimetatud sündmuse ja ühtlasi ka USA ajaloo kõige märkimisväärsema tipphetke osaliseks.

Tõestisündinud lool põhinev film, mis räägib nendest kolmest naisest, kes suutsid hüppeliselt tõusta NASA karjääriredelil kõrgustesse, kui nad suutsid lahendada suurima raskuskivi John Glenni kosmosesse saatmiseks: kuidas turvaliselt tõusta õhku ning naasta Maale. Ületades kõik piirid ja probleemid, suutsid Dorothy Vaughn, Mary Jackson ja Katherine Johnson teha tõeks midagi ennenägematut ning kirjutada end mitte ainult USA, vaid ka kogu maailma ajalukku.

Loe edasi...

11

Narva Keskraamatukogu näitusesaalis (4. korrus) on avatud 14. jaanuarist – 05. märtsini näitus „Rahvalik mänguasi läbi aastatuhandete“ Marina Kuvaitseva erakogust. Marina Kuvaitseva on SA Narva Muuseumi teadur-folklorist ja folklooriansambli "Suprjadki" juht.

Info: 35 94360

Loe edasi...

КРУГЛЫЙ СТОЛ эстLugemissaali (IV korrus) kutsub iga kuu perioodika ülevaatele.

27. jaanuaril 2020, kell 17.00 toimub Narva Keskraamatukogu lugemissaalis järjekordne „Kohtumine ovaalse laua taga”, kus me tutvustame teile üsna huvitavat loomingut, mis oli välja antud kirjandusajakirjades 2019. aasta detsembrikuu jooksul.

Ajakiri „Družba narodov” №12 on pühendatud Jakuutia kirjandusele. Aastal 2022 tähistatakse Jakuutia ANSV 100. aastat. Selleks sündmuseks kuulutati välja kirjanduslik konkurss tänapäevasest Jakuutiast. Rahvuslik jakuutia kirjandus saab alguse Olonhhost, kus ülistati Sahha rahvuse unikaalset eluvaadet, nende enesetunnet Universumi kohta ning igavest heitlust hea ja kurja vahel. Ajakirja toimetajad andsid oma lugejatele võimaluse tutvuda tänapäeva Jakuutia autorite loominguga.

Loe edasi...

   
notebookNarva Keskraamatukogus toimuvad arvutikursused algajatele. Individuaalkoolitused toimuvad tehnikakirjanduse osakonnas iga päev E-R kella 12.00 - 13.00. Eelregistreerimine 3592415. Kursused toimuvad vene keeles.
   

Viited  

krenh small
lastekas s est
america22

books est

gb s

   

3d printer costKui sa tahad teada,
kuidas töötavad 3D printerid,
siis tule Narva Keskraamatukogu
innovatsioonilaborisse MakerLab tasuta töötuppa!

Helista 56722007

   
© Narva Keskraamatukogu 2019