Arvutikursused algajatele  

notebook
Narva Keskraamatukogu pakub abi algajatele arvuti ja nutiseadmete kasutajatele. Konsultatsioonid on individuaalsed ning toimuvad Narva Keskraamatukogus.
Küsige julgesti abi. 

Ootame teid tööpäevadel kella 9.00-17.00.  Registreerida saab telefoni teel. 52 117 21
.
   
   

Uudised

   

18. märtsil kell 17.00 Narva Keskraamatukogus toimub Nadezda Katajeva-Valk raamatu «Там,  где я родилась» esitlus.

„Seal, kus ma sündisin“ – Nadežda Katajeva-Valgu autobiograafiline jutustus räägib autori lapsepõlvest 1950.–1960. aastail Petserimaal Pruudsa külas.
Autor kirjeldab raamatus tolle aja vene inimeste igapäevaelu ja kombeid, nende jumalakartlikkust, heanaaberlikke suhteid setudega ning kultuuride omavahelist segunemist.
Jutustusse on põimitud külaelu koomilised ja traagilised sündmused, meenutused hiljutisest sõjast ning lood rahvapidustustest, pulmadest ja matustest. Autor kirjeldab värvikalt maatöid ning selgitab venelaste ja setude Petseri kraist Eestisse ümberasumise tagamaid.
Jutustus „Seal, kus ma sündisin“ on lugu armastusest sünnikodu vastu, vanemate armastusest laste vastu, põlvkondade mälestustest ning religioonist kui talurahva kasvatuse alusest ja tuumast.
Raamat sisaldab ohtralt autori perekonnaarhiivist pärinevaid fotosid, sh esmakordselt avaldatakse sõjaeelseid jäädvustusi kooliajast, rahvapidudest, matustest ja pulmadest, ning fotosid 1950.–1960. aastaist.
9. veebruaril 2015 avaldas Eesti Kultuurkapital kirjanduse sihtkapitali 2014. a. aastaauhindade nominendid. VENEKEELSE AUTORI KIRJANDUSAUHINNA nominentide hulgas on Nadežda Katajeva–Valk raamat «Там, где я родилась». Aastaauhindade laureaadid kuulutatakse välja emakeelepäeval, 14. märtsil 2015.

Info: Narva Keskraamatukogu, tel. 35 95545

   

Viited  

krenh small
lastekas s est
america22

books est

gb s

   
raamatukogud plakat 210x297mm cmyk bleed 5mm EST v2
   
Riigi Infosüsteemi Аmet hoiatab:
es
   
TÄHTSAMAD TELEFONINUMBRID 1
   

3d printer costKui sa tahad teada,
kuidas töötavad 3D printerid,
siis tule Narva Keskraamatukogu
innovatsioonilaborisse MakerLab tasuta töötuppa!

Helista 56722007

   
© Narva Keskraamatukogu 2019