Arvutikursused algajatele  

notebook
Narva Keskraamatukogu pakub abi algajatele arvuti ja nutiseadmete kasutajatele. Konsultatsioonid on individuaalsed ning toimuvad Narva Keskraamatukogus.
Küsige julgesti abi. 

Ootame teid tööpäevadel kella 9.00-17.00.  Registreerida saab telefoni teel. 52 117 21
.
   
   

Uudised

   

16. aprillil, kell 14:00 avatakse Narva Keskraamatukogus Eesti esimene raamatukogu innovatsioonilabor „MakerLab“. Narva MakerLab­i eesmärgiks on tasuta innovaatiliste töötubade kaudu edendada ja toetada Narva elanike ettevõtlusaktiivsust.

 

MakerLabis saab printida 3D printeriga, lõigata laseriga akrüüli, paberit ja vineeri, antakse põhialused digitaalses tehnoloogias ja robootikas ning tehakse käsitööd ja kunsti. Toetava tegevusena saab MakerLab­s algõpet ettevõtlusega alustamisest. MakerLab on varustatud kolme 3D printeri ja laserpingiga.

„Raamatukogud on järjest enam muutumas infokandjatest teadmiste hankimise vahendajaks, olgu see seotud raamatute, programmide või ühistegevusega. Näeme innovatsioonilaborit uue astmena raamatukogu teenuste defineerimisel ja kohaliku elanikkonna harimisel.“ toob välja Raamatukogu direktor Maritsa Ort

„See projekt annab kindlasti tõuke Narva elanike, eelkõige noorte, ettevõtlusaktiivsuse tõstmiseks. Lisaks sellele, et MakerLab-i kasutajate teadmised kasvavad infotehnoloogia valdkonnas, saavad nad ka võimaluse oma prototüüpe lühikese ajaga välja printida, säästes nõnda nii aega, kui ka ressursse.“ ütleb Narva Linnavalitsuse Arenduse- ja Ökonoomika Ameti direktor Georgi Ignatov

Narva Keskraamatukogu Innovatsioonilabori avasõnad ütlevad ka USA suursaadik Jeffrey D. Levine ja Narva linnapea Eduard East. MakerLab on valminud Narva Linnavalitsuse ja USA saatkonnaga koostöös. Projekti toetavad veel heategevusorganisatsioon Spirit of America, AS Standard, Elion ja Eesti Energia.

Lisainfo:

Maria Lille
Tel: 530 79 768

   

Viited  

krenh small
lastekas s est
america22

books est

gb s

   
raamatukogud plakat 210x297mm cmyk bleed 5mm EST v2
   
Riigi Infosüsteemi Аmet hoiatab:
es
   
TÄHTSAMAD TELEFONINUMBRID 1
   

3d printer costKui sa tahad teada,
kuidas töötavad 3D printerid,
siis tule Narva Keskraamatukogu
innovatsioonilaborisse MakerLab tasuta töötuppa!

Helista 56722007

   
© Narva Keskraamatukogu 2019