Pildistamine  

Üritusi võidakse pildistada Narva Keskraamatukogu raamatukoguhoidja poolt. Ürituste pildid lisatakse raamatukogu fotogaleriisse. Soovist pildile mittejääda palume informeerida raamatukoguhoidjat enne ürituse algust.
Juhul, kui leiate peale ürituse toimumist fotogaleriist endast või oma pereliikmest pildi, mille avalikustamist Te ei soovi, siis palun informeerige sellest raamatukogu ja raamatukogu kustutab pildi fotogaleriist ära.

   

Arvutikursused algajatele  

notebookNarva Keskraamatukogus toimuvad arvutikursused algajatele. Individuaalkoolitused toimuvad tehnikakirjanduse osakonnas iga päev E-R kella 12.00 - 13.00. Eelregistreerimine 3592415. Kursused toimuvad vene keeles.
   
   

Põhjamaade raamatukogunädala raames Islandi jõulutrollide näitus avatakse 15. novembril ja jääb avatuks detsembri lõpuni.

Näitusel olevad trollid on valmistanud Kristín Sigurðardóttir, kes elab Kirde-Islandil ja töötab abiõpetajana. Trollide valmistamisel on kasutatud kohalikku materjali.

Islandi jõuluperiood, mis algab 23. detsembril ja lõpeb 6. jaanuaril, on põnev segu religioossetest tavadest ja traditsioonilisest folkloorist. Nagu ka paljudes teistes riikides, tähistatakse Islandil jõule hea toidu ja kingitustega. Aga kui enamikus riikides külastab perekondi jõuluvana, siis Islandi lastel on hoopis 13 jõulutrolli (Yule Lads), kes külastavad neid kolmeteistkümnel päeval enne jõule. Headele lastele jätavad hirmutavad trollid küll kingitusi, kuid halbadele lastele hoopis mädanevaid kartuleid.

Islandi jõulutrollid põlvnevad trollidest ning nende algupäraseks rolliks oli laste hirmutamine. Nad on Islandi ühtede kõige hirmasamate koletiste Grýla ja Leppalúði pojad. 1746. aastal keelati Islandil ära koletiste ja jõulutrollidega laste hirmutamine.

Stekkjarstaur (Lambakuudi Mats)
Esimene Yule Lad tuleb linna 12. detsembril. Lambakuudi mats sai oma nime selle järgi, et ta armastab lambaid kiusata. Tema tunnusjooneks on äratuntavad jäigad puujalad.


Giljagaur (Uhtoru Molu)
Tema saabub 13. detsembril ning on tuntud selle poolest, et peidab end uhtorgudes, oodates võimalust hiilida lehmalauta ja piima varastada.

Stúfur (Töntsakas)
Teda kutsutakse Töntsakaks, sest ta on väga lühike. Peamiselt on Töntsakas tuntud selle poolest, et ta varastab panne ning sööb neilt pudemeid.

Þvörusleikir (Lusikalakkuja)
See kleepuvate sõrmedega troll varastab puidust lusikaid, eesmärgiga neid lakkuda. Ta on alatoitumise tõttu äärmiselt kõhnuke.

Pottaskefill (Potikraapija)
Potikraapija saabub linna 16. detsembril. Tema eesmärgiks on varastada pottidest toidujääke.

Askasleikir (Kausilakkuja)
Kausilakkuja peidab end voodi all, oodates, kuni keegi paneb maha oma kausi, mille ta siis varastab.

Hurðaskellir (Uksepaugutaja)
Uksepaugutajale meeldib paugutada uksi, eriti just öösiti.

Skyrgámur (Skyri ahmija)
Skyr on traditsiooniline Islandi piimatoode, mis sarnaneb jogurtile. Sellele trollile meeldib väga skyr.

Bjúgnakrækir (Vorstinäppaja)
Vorstinäppaja, nagu nimigi ütleb, näppab vorste, mis suitsutamiseks välja riputatud on.

Gluggagægir (Aknapiiluja)
See troll vaatab läbi akende ning püüab nii märgata asju, mida varastada.

Gáttaþefur (Ukseaval Nuuskija)
Sel trollil on kergesti äratuntav suur nina, millega ta nuusib, et tunda Laufabrauði nimelise, traditsioonilise Islandi jõululeiva lõhna.

Ketkrókur (Lihakonks)
Lihakonks, nagu nimigi ütleb, kasutab oma konksu, et liha varastada.

Kertasníkir (Küünlavarastaja)
Küünlavarastaja saabub linna 24. detsembril. Ta jälitab lapsi, et varastada ning hiljem süüa nende küünlad.

Näitus on lugemissalis (4. korrus).
Info: Narva Keskraamatukogu, tel. 35 95545

   

Viited