526014t1h2b1cReedel, 19. oktoobril Narva Keskraamatukogus toimub Olga Kublitskaja isikunäituse «Pits kui kunst» avamine. Näituse koik tood olid tehtud niplispitsi tehnikas.

O. Kublitskaja on Narva Pitsikooli looja ja juht, Narva Laste Loomemaja pedagoog ja Eesti Pitsi Gildi juht. Olga tegeleb alates 2000. aastast pitsiteemalisi näituste, presentatsioonide, rahvusvaheliste festivalide ja seminaride korraldamisega Eestis. Ta on Rahvusvahelise Nõela ja Niplispitsi Assotsiatsiooni liige (assotsiatsiooni kuulub ule 36 riigi) ning Eesti Rahvakunsti ja Käsitoo Liidu liige. Omab mitmeid auhindu ja tänukirju Kultuurikapitalilt ja Kultuuriministeeriumilt niplispitsi arendamise panuse eest Eestis.
Olga tundis juba koolis kuivõrd kaunis ja ebatavaline on pitsi maailm. Pitsiga hakkas ta tegelema 14-aastaselt. Lõpetas Vologda linna (Venemaa) kunstikutsekooli juures tegutseva meistrite kooli ning kahe aasta parast sai kutsediplomi „pitsikuduja“. Sellest ajast alates on pits tema elutõõ. Kõrgema pedagoogilise hariduse sai ta Peterburi Euroopa Ülikoolis.

Lisaks õppis ta erinevates kuulsates niplispitsi koolides Prantsusmaal, Tšehhis ja Küprosel ning teistes Euroopa koolides.

Näitusele on valja pandud nipeldatud ehted, pannood, aksessuaarid ja interjöörikaunistused. Siin võib näha nii klassikalist pitsi kui ka moodsaid toid, mille tegemisel on kasutatud kaasaegseid materjale nagu naiteks kullatud metallniite.

Nipeldamine levis Eestisse juba 16. sajandil. Teise maailmasõja järel vajus käsitooharu unustusehõlma. Alates 1990. aastast hakkas Eestis nipeldamist õpetama professionaalne pitsimeister Olga Kublitskaja. Selle aja jooksul on tema juures õppinud üle saja inimese.

Info: Olga Kublitskaja, 5531658

Narva Keskraamatukogu, 35 94360
   
e raamatukogud plakat 05 19 ik sin
   
notebookNarva Keskraamatukogus toimuvad arvutikursused algajatele. Individuaalkoolitused toimuvad tehnikakirjanduse osakonnas iga päev E-R kella 12.00 - 13.00. Eelregistreerimine 3592415. Kursused toimuvad vene keeles.
   

Viited  

krenh small
lastekas s est
america22

books est

gb s

   

3d printer costKui sa tahad teada,
kuidas töötavad 3D printerid,
siis tule Narva Keskraamatukogu
innovatsioonilaborisse MakerLab tasuta töötuppa!

Helista 56722007

   
© Narva Keskraamatukogu 2019