Arvutikursused algajatele  

notebook
Narva Keskraamatukogu pakub abi algajatele arvuti ja nutiseadmete kasutajatele. Konsultatsioonid on individuaalsed ning toimuvad Narva Keskraamatukogus.
Küsige julgesti abi. 

Ootame teid tööpäevadel kella 9.00-17.00.  Registreerida saab telefoni teel. 54 507 666
.
   
   

3d printer costKui sa tahad teada,
kuidas töötavad 3D printerid,
siis tule Narva Keskraamatukogu
innovatsioonilaborisse MakerLab tasuta töötuppa!

Helista 56722007

   

Uudised

   
526014t1h2b1cReedel, 19. oktoobril Narva Keskraamatukogus toimub Olga Kublitskaja isikunäituse «Pits kui kunst» avamine. Näituse koik tood olid tehtud niplispitsi tehnikas.

O. Kublitskaja on Narva Pitsikooli looja ja juht, Narva Laste Loomemaja pedagoog ja Eesti Pitsi Gildi juht. Olga tegeleb alates 2000. aastast pitsiteemalisi näituste, presentatsioonide, rahvusvaheliste festivalide ja seminaride korraldamisega Eestis. Ta on Rahvusvahelise Nõela ja Niplispitsi Assotsiatsiooni liige (assotsiatsiooni kuulub ule 36 riigi) ning Eesti Rahvakunsti ja Käsitoo Liidu liige. Omab mitmeid auhindu ja tänukirju Kultuurikapitalilt ja Kultuuriministeeriumilt niplispitsi arendamise panuse eest Eestis.
Olga tundis juba koolis kuivõrd kaunis ja ebatavaline on pitsi maailm. Pitsiga hakkas ta tegelema 14-aastaselt. Lõpetas Vologda linna (Venemaa) kunstikutsekooli juures tegutseva meistrite kooli ning kahe aasta parast sai kutsediplomi „pitsikuduja“. Sellest ajast alates on pits tema elutõõ. Kõrgema pedagoogilise hariduse sai ta Peterburi Euroopa Ülikoolis.

Lisaks õppis ta erinevates kuulsates niplispitsi koolides Prantsusmaal, Tšehhis ja Küprosel ning teistes Euroopa koolides.

Näitusele on valja pandud nipeldatud ehted, pannood, aksessuaarid ja interjöörikaunistused. Siin võib näha nii klassikalist pitsi kui ka moodsaid toid, mille tegemisel on kasutatud kaasaegseid materjale nagu naiteks kullatud metallniite.

Nipeldamine levis Eestisse juba 16. sajandil. Teise maailmasõja järel vajus käsitooharu unustusehõlma. Alates 1990. aastast hakkas Eestis nipeldamist õpetama professionaalne pitsimeister Olga Kublitskaja. Selle aja jooksul on tema juures õppinud üle saja inimese.

Info: Olga Kublitskaja, 5531658

Narva Keskraamatukogu, 35 94360
   

Viited  

krenh small
lastekas s est
america22

books est

gb s

   
Raamatukogud 1200x1200px EST v2
   
TÄHTSAMAD TELEFONINUMBRID 1
   
© Narva Keskraamatukogu 2019