Näitused ja üritused

   
55525. novembril, kell 17.00 toimub lugemissaalis järjekordne “ Kohtumine ovaalse laua taga”, kus me tutvustame teile autorite loomingut, mis olid välja trükitud 2019. aasta oktoobrikuu kirjandusajakirjade numbrites.

Ajakiri “Inostrannaja literatura” № 10 on täielikult pühendatud Horvaatia kirjandusele. Horvaatia kirjanduse allikateks on peamiselt kuueteistkümnenda ja seitsmeteistkümnenda sajandi Vahemere kirjanikud. Võib öelda, et me räägime väikesest, kuid dünaamilisest ja elujõulisest kultuurist, mille kogemus kajastub suure maailma kogemustes. Väljaandes esinevad sellised autorid nagu Miljenko Jergov, Bosnia ja Horvaatia kirjanik, ajakirjanik; Mate Matiš, näitekirjanik, stsenarist ja proosakirjanik; Maša Kolanov, proosakirjutaja; seitsme kirjanduspreemia laureaat Ivana Bodrož.

Ajakiri „Moskva” № 10 algab dokumentaaljutustusest „Aleksandr Aljohhin: saatuse partei”. Vene malegeeniuse Aleksandr Aljohhini ere ja ebaordinaarne saatus huvitas eriti autorit, kel õnnestus tema laialdatud biograafiliste andmetega tutvuda. Antud jutustus ei ole adresseeritud ainult maletajatele, lugeja ei leia siit mitte ühtegi malega seotud õpetussõna, mitte ühtegi malepartiid, mis oli Aljohhiniga mängitud. See jutustus on ennekõike nende jaoks, kes tunneb huvi suure inimese saatuse vastu, mis oli traagiline ja müstiline.

Nendest ja teistest teostest, mis olid välja trükitud oktoobrikuu (2019) kirjandusajakirjades „Znamja”, „Zvezda”, „Novõi mir”, „Neva” – räägime teiega järgmisel kohtumisel ovaalse laua taga.

Info: Narva Keskraamatukogu lugemissaal, tel. 35 95545.

   
notebookNarva Keskraamatukogus toimuvad arvutikursused algajatele. Individuaalkoolitused toimuvad tehnikakirjanduse osakonnas iga päev E-R kella 12.00 - 13.00. Eelregistreerimine 3592415. Kursused toimuvad vene keeles.
   

Viited  

krenh small
lastekas s est
america22

books est

gb s

   

3d printer costKui sa tahad teada,
kuidas töötavad 3D printerid,
siis tule Narva Keskraamatukogu
innovatsioonilaborisse MakerLab tasuta töötuppa!

Helista 56722007

   
© Narva Keskraamatukogu 2019