9

12. veebruaril, kell 17.00 toimub Narva Keskraamatukogus ajaloolase ja kirjaniku Vadim Aristovi kahe raamatu esitlus: “Jamburgi maakonna, Kingiseppa rajooni ning Narva jõe piirkonna tulekahjud ja tuletõrjujad” ning Jamburg – Kingisepa ajaloolise seltskonna uue almanahhi “ Малая Родина väljaande tutvustamine.

Raamat on pühendatud tulekahjude vastasele võitlusele Narva jõe piirkonnas koos linnadega Jam – Jamburg – Kingisepp, Ivangorod, Narva, kuurordilinn Hungerburg (tänapäeval Narva – Jõesuu). Samuti räägitakse ülalesitatud regiooni tulekahjustest ning tuletõrjujatest talumaakohtades Kingiseppa, Volovski ja Slantsõvski rajoonides, mis kuuluvad tänapäeval Leningradi oblastile Venemaal ja Ida – Virumaa maakonnale Eestis. Selle raamatu tegevus toimub keskajast kuni 1920. aastani.

Sündmusete keskseks tegevuseks on Narva, Ivangorodi ja Jamburgi vabatahtlikke tuletõrjujate seltsi ajalugu. Just nimelt need vabatahtlikud olidki esimesed nende linnade püsituletõrjujad. Revolutsioonieelse Venemaa  ülemvõimu poolt said nad  kõrged aumärgid – Venemaa keisrite kullast tehtud märgid. Need märgid olid kujutatud Narva, Ivangorodi ja Jamburgi (mis oli tol ajal Jamburgi maakonna sees) tuletõrjujate lipuvardal.

Raamat on popularteduslik ning laiale lugejaskonnale mõeldud raamat, mis on kirjutatud olukirjelduse žanris ja rikkalikult illustreeritud.

Kolmas almanahhi number on pühendatud 1920 -1930 aastate sõja – kaitseehitustele, mis asuvad piiri- ja mereäärse Kingisepa rajooni aladel ja Teise maailmasõjaaegsetele sõjaväetegevusele Narva jõe piirkonnas.

Numbris ilmuvad esmakordselt artiklid, mis olidki kirjutatud „Малая Родина” jaoks Venemaa Riikliku Mereväearhiivi salastatud dokumentide põhjal. Samuti on esmakordselt avaldatud mereväebaasi Rutšji kaardid ja skeemid („Teine Kroonlinn”), Balti mereväe rannakaitse objektid ning Kingisepa kindlustusvöönd  № 21.

Teematiline almanahhi number „Малая Родина” ilmus väikeses tiraažis  ja tuleb kasuks neile, kes tunnevad huvi meie piirkonna sõja mineviku vastu, ajaloohuvilistele kui ka professionaalsetele ajaloolastele.

Esitlusel saab osta nii almanahhi kui ka raamatuid Narva ajaloost.

Üritus toimub vene keeles.

Sissepääs on tasuta.

Info: Narva Keskraamatukogu, tel. 35 95545

9

   
notebookNarva Keskraamatukogus toimuvad arvutikursused algajatele. Individuaalkoolitused toimuvad tehnikakirjanduse osakonnas iga päev E-R kella 12.00 - 13.00. Eelregistreerimine 3592415. Kursused toimuvad vene keeles.
   

Viited  

krenh small
lastekas s est
america22

books est

gb s

   

3d printer costKui sa tahad teada,
kuidas töötavad 3D printerid,
siis tule Narva Keskraamatukogu
innovatsioonilaborisse MakerLab tasuta töötuppa!

Helista 56722007

   
© Narva Keskraamatukogu 2019