Rein Taagepera uus mälestusteraamat viib meid aega, mil Eesti jaoks nagu 40 aastaks kinni külmunud ajakulg uuesti liikuma hakkas ja viie aastaga rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti Vabariigi taastumiseni viis, et siis jälle aeglustuda. Need on mälestused mehelt, kes 40 aasta jooksul kordagi Eestisse ei pääsenud ja järgneva viie aasta kestel vähem kui viis kuud Eestis veeta sai, kuid ometi poliitiliste tegelaste edetabelis detsembris 1991 eestlaste silmis neljandaks tõusis. Raamatu fotod on pärit autori erakogust. Esikaanel: autor esinemas Karksi-Nuias Balti keti eel 23.08.1989. «Laenutusosakond»
Reid, Taylor Jenkins. Evelyn Hugo seitse abikaasat/Raid, Bibi, tõlkija.- [Tallinn] : Rahva Raamatu Kirjastus, [2022] 474 lk ; 21 cm
Vananev ja omaette hoidev Hollywoodi filmiikoon Evelyn Hugo on viimaks valmis avaldama tõe oma glamuurse ja skandaalse elu kohta. Aga kui ta valib enda intervjueerijaks tundmatu reporteri Monique Granti, on kõigi imestus suur – eriti Monique’i enda oma. Miks tema? Miks nüüd? Monique’i elu on ummikus. Abikaasa jättis ta maha ja ta karjäär on jäänud toppama. Ehkki Monique ei tea, miks valis Evelyn oma biograafiat kirjutama just tema, on ta võtnud nõuks selle võimaluse ära kasutada, et oma karjäärile hoog sisse lükata. «Laenutusosakond»
Riley, Lucinda. Mõrvad Fleat House'is/Laksberg, Faina, tõlkija. - Tallinn : Varrak, 2022; 421 lk ; 21 cm
Kui ühes erainternaatkoolis leitakse surnud õpilane, on eliidi maine ohus. Kooli direktor tahab surma ilmtingimata traagilise õnnetusena maha kanda – uurija Jazz Hunter aga hakkab peagi kahtlustama, et toime on pandud mõrv. Londonist oma probleemide eest põgenenud Jazzile näib kauni loodusega ja ülejäänud maailmast eraldatud Norfolk ideaalse pelgupaigana. Kui aga selgub, et ohver oli mässitud saladuste ja vanade veritasude võrku, mis ulatub ühest õpilasest kaugemale, ning kui laipade hulk hakkab kasvama, taipab Jazz, et aega napib… Kõik teed viivad tagasi kooli suletud maailma. Kuid Fleat House ja selle asukad ei taha nii kergelt oma saladusi paljastada ning kui Jazzi juhitud uurimises tempo tõuseb, taipab naine, et need on isegi pahaendelisemad, kui ta oleks osanud ette kujutada.«Laenutusosakond»
Kiyosaki, Robert T. Ebaõiglane privileeg/ Sau, Siiri, tõlkija.- Tallinn : Sinisukk, 2017 (Tallinn : Tallinna Raamatutrükikoda); 281, [1] lk. : ill. ; 23 cm
Robert Kiyosaki kutsub inimesi üles mitte enam pimesi leppima sellega, nagu oleks nende saatus kogu elu rahaliste raskustega maadelda. Finantsharidus on see, mis võimaldab teil luua endale ja oma perele sellise elu, nagu soovite. Kõike ei saa muuta. Robert julgustab teid muutma üht, mida saate - iseennast. See raamat kõneleb finantshariduse jõust. Roberti värske vaatenurk toob välja sammud, mis viivad teadmiste rakendamiseni ning mõõdetavate tulemusteni. Ebaõiglane privileeg ilmub sarjas Rikas isa.«Laenutusosakond»
Ljokkoi, Anniina. Taimsed pärimustoidud/Kooli, Piret, tõlkija.- Tallinn : Varrak, 2022; 247 lk : illustratsioonid ; 23 cm
Avastusretk vanade taimetoitude juurde toob välja põnevaid fakte rahva toitumisest läbi ajaloo. Kas teadsite, et taimsed piimad on iidvana leiutis? Soomes ja Eestis on joodud kaera- ja kanepipiima juba sadu aastaid ning rukkijahust on valmistatud hapurokka. Meie toidupärimuses on olemas ka kaerakile, kodune vaste kaerajogurtile, mida osatakse valmistada veel tänapäevalgi. Lõuna-Eestis on hinnatud kõrgelt kanepiseemneid ja nendest valmistatud kanepitempi. Mitmeid roogasid on vanarahvas aga keetnud ja hautanud ubadest, hernestest ja läätsedest. Retseptide kõrval pakub raamat ka põnevat lugemist toidukultuurist ja selle kujunemisest Eestis ja lähiümbruses. Olulise osa raamatust moodustavad Tuuli Mathiseni fotod, mis äratavad ellu toidud, mis on tänaseks juba unustuse hõlma vajunud.«Tehnikaosakond»
Hood, Christopher. Riigikunst/ Lattik, Kalev, tõlkija.- Tallinn : TLÜ Kirjastus, 2022; 424 lk : illustratsioonid ; 19 cm
Miks avalik juhtimine – riigikunst – nii sageli ebaõnnestub ning avaliku teenistus muutub fiaskoks ja läbikukkumiste jadaks? Mil moel saab valitsemist kontrollida? Miks on avaliku teenistuse parandamise juhised vastuolulised ja kas moderniseerumine ongi määratud valitsemise korraldamises tootma ülemaailmset ühetaolisust? Christopher Hoodi uurimuse eesmärk on vastata neile avaliku halduse üle peetavate arutelude põhiküsimustele. Raamat ühendab nüüdisaegse ja ajaloolise kogemuse ning kasutab uurimuse raamistiku ja meetodina võrgustike ja rühmade kultuuriteooriat. Eri paikadest ja ajastutest pärit näiteid kasutades püüab Hood tuvastada ikka ja jälle üleskerkivaid ideid riigivalitsemise korralduses. Cristopher Hoodi „Riigikunst“ on üks avaliku halduse ja juhtimise võtmetekste. Raamat analüüsib riigivalitsemist kultuurikeskselt ning on jätkuvalt väga ajakohane lugemine, seda eriti Eesti kontekstis, kus uusliberalismi ja positivistliku lähenemisviisi mõju on suur. «Lugemissaal»
Uute raamatute täisnimekirjaga saate tutvuda SIIN