ukraineest2
   

Narva Keskraamatukogu kaugtöökoht  

Narva Keskraamatukogu pakub kaugtöökoha ruumi, mis on sisustatud vastavalt kaasaja nõutele.

Lisainfo ja ruumi broneerimine: tel. 3592415 või tehnika@narvalib.ee

IMG b7fd86a638f4b21898025ac141531804 V

   

Maski kandmine on soovituslik  

   

Uudised

   
image014 КопироватьCarr, Robyn. Varjatud kohtumine. / Tamm, Ketlin, tõlkija. - [Tallinn] : Ersen, [2022] 256 lk. ; 21 cm.

Vahel peidab romantika end kõigi silme all…Kui Conner Danson satub kogemata vägivaldse kuriteo pealtnägijaks, on ta sunnitud Sacramentost lahkuma ja kohtuprotsessi lõpuni madalat profiili hoidma. Ta saabub tillukesse Neitsijõe mägilinnakesse, hinges pahameel ja südames valu.Ka Leslie Petruso ei taha oma kodulinnast lahkuda. Aga ta ei suuda enam minutitki taluda eksabikaasa suurustlemist, et tolle uus naine ja peatne isadus on parimad asjad, mis on eales juhtunud. Neitsijõgi ei pruugi olla Leslie kodu, kuid see on paik, kus ta saab olla anonüümne.Ei Conner ega Leslie ole kaugeltki huvitatud uue suhte loomisest... enne kui nende teed ristuvad. Pole võimalik eitada, et neil on palju ühist, kaasa arvatud murtud südamed. Aga Neitsijõel ei suuda keegi elu ja armastuse eest kauaks peitu jääda... «Laenutusosakond»

 

 

image015 КопироватьGriffiths, Elly. Kaarnakuningas. / Mikk, Nele, tõlkija. - [Tallinn] : Krimiraamat, [2022] 311 lk, 1 nummerdamata lehekülg ; 21 cm.

Kohtuarheoloog Ruth Galloway uurib jahmatavat juhtumit: tema sõber ülikooliajast on mõrvatud.Kui Ruth Galloway kuuleb, et ta kunagine kursusekaaslane Dan Golding on kuritahtlikult süüdatud majas hukkunud, on ta šokis ja õnnetu. Ent kui saabub kiri, mille Dan oli talle vahetult enne surma kirjutanud, hakkavad kurbuse kõrvale siginema kahtlused. Kirjas mainib Dan suurt arheoloogilist avastust, aga ka seda, et on oma elu pärast hirmul.Kas Dani surm oli tema leiuga seotud? Ainus vihje avastuse kohta on Kaarnakuningas – see on kuningas Arthuri muistne aunimetus. Lancashire’i krahvkonda jõudes avastab Ruth, et luud paljastavad kuningas Arthuri kohta jahmatavapaneva fakti ja et need luud on salapäraselt kadunud.Juhtum kihutab tegudele ka peainspektor Nelsoni, et kaitsta Ruthi ja nende ühist last, pooleteiseaastast Kate’i. Aga keegi tahab luid iga hinna eest sajalas hoida ja peagi saab selgeks, et selles juhtumis pole keegi kaitstud.«Laenutusosakond»

 

image016 КопироватьSchimmel, Gail. Ära kunagi valeta. / Haapanen, Reelika, tõlkija. - [Tallinn] : Ersen, [2022] 327 lk., 1 nummerdamata lehekülg ; 21 cm.

See on lugu tormilisest sõprusest…ja selle varjus luuravatest süngetest saladustest.Pärast keerulist abielu on Mary Wilson õnnelik oma lihtsas elus, keskendudes oma kaheteistkümneaastasele pojale. Ta on alati oma väikese perekonnaga rahul olnud…, aga siis leiab ta vana postkaardi, mis muudab kogu tema mineviku tõepärasuse küsitavaks…Kui saabub kutse kooli kokkutulekule, kasutab Mary võimalust mõtteid šokeerivast avastusest eemale saada. Kohtumine kunagise klassikaaslase Apriliga tundub nagu kingitus. Hoolimata sellest, et ta Aprili vaevu mäletab, viskub Mary uude sõprussuhtesse ja leiab oma varem vaikse seltsielu taas elusa.Aga kui nende vahel tekivad sidemed, leiab Mary, et on üha sügavamale Aprili ellu ja abiellu tõmmatud, üha rohkem kartes, et kõik ei ole nii täiuslik, nagu näib. Kas tema enda valus minevik varjutab ta otsustusvõimet või on Maryl õigus kahtlustada, et inimesed, keda ta kõige rohkem usaldab, on need, kellel on kõige rohkem varjata?«Laenutusosakond»

 

image017 КопироватьLember, Ira. Päikesepoiss : romaan. - Tallinn : Kirjastus Canopus, 2022; 212 lk; 22 cm.

Paavo Tares oli mitmekülgne ja andekas noormees. Tal oli absoluutne kuulmine ja ta oskas klaverit mängida sellest hetkest kui ta käed klaviatuurini ulatusid. Ta armastas klaverit mängida, kuid sai peagi ka viiuliga lähedaseks ja konservatooriumi lõpetamisel oskas ta igat pilli oma pilli järgi tantsima panna. Paavo armastas muusikat, aga ta armastas ja nautis ka pidutsemist ja lõbusat elu.Paavo oli karismaatiline natuur, päikesepoiss, kellega oli mõnus koos olla ja kes kiirgas oma positiivset energiat ka teistele. Ta oli päikesepoisiks kui loodud ja ta võttis seda iseenesestmõistetavalt. Tal oli hea töökoht väärikas ja lugupeetud orkestris. Paavo oli edukas ja elu läkski hästi ja libedalt, nii hästi, et tundus, et enam paremini ei saanudki minna. Kuni...Vanaisa Aadu elufilosoofia ütles, et käänulised kõrvalteed ja allamäge libisemised on just selleks su teele saadetud, et jõuaksid keerulisest labürindist hoolimata sellele õigele teele, mis saatus sulle on määranud. Ja siis oskad seda ka hinnata.Peale Paavo ja tema õe Mureli sõbruneb lugeja selle raamatu kaante vahel veel õige mitme värvika tegelasega, kellest igaühel oma keeruline tee ja värvikas lugu jutustada.„Päikesepoiss” on järjeks 2021. a ilmunud romaanile „Teine viiul”, kuid loetav ka sellest sõltumata.«Laenutusosakond»

image018 КопироватьSmith, Alex. Ajalehetüdrukud : peainspektor Robert Ketti romaan. /Jälle, Ülle, tõlkija. - [Tallinn] : Krimiraamat, [2022] 267 lk ; 20 cm.

Ainus juhtum, mida ta lahendada ei suutnud, oli see, mis ta viimaks murdis.Peainspektor Robert Kett pole suutnud leida ja päästa oma röövitud abikaasat ning see painab teda. Ta lahkub Suur-Londoni politseijaoskonnast ja kolib oma kolme väikese lapsega Norwichi, lootes oma räsitud perekonda tervendada.Ent rahu ei kesta kaua. Linnas on kaduma läinud kaks ajalehetüdrukut ja niidiotsad osutavad sariröövijale.Kett satub oma karjääri ühe süngeima juurdluse keskele, mis viib ta vastamisi kohutava julmusega.Juurdlus võib aidata välja selgitada hirmsa tõe tema naisega juhtunu kohta.«Laenutusosakond»

 

 

 

 

image019 КопироватьCamilleri, Andrea. Viiulihääl. / Ahi, Eda, tõlkija. -[Tallinn] : Krimiraamat, [2022]
225 lk, 2 nummerdamata lehekülge ; 20 cm.

Ilusad naised teevad sitsiillase elu huvitavaks. Komissar Montalbano saab seda vaid kinnitada, sest teda hoiavad ärkvel kolm noort naist: Michela, kes leitakse oma villast mõrvatuna, tema sõbranna Anna, kes toetab Montalbanot uurimises ja paneb ta südame põksuma kiiremini, kui see talle hea oleks, ja muidugi Livia – naine, keda Montalbano armastab, kuid kes nõuab midagi, mida mees talle nõrkusehetkel lubas, nimelt abielu ...Selle kõige tõttu on Montalbanol keeruline pea selge hoida, abiks ei ole siin ka segadused ülemustega.Inspektor Montalbanot on võrreldud Georges Simenoni, Dashiell Hammetti ja Raymond Chandleri legendaarsete detektiividega, kuid tema puhul lisanduvad Sitsiilia päike, meri, toit ja värvikad inimesed, kelle tegemiste üle saab naerda rohkem, kui krimilugude puhul tavaline. See kõik muudabki Montalbano lood ainulaadseks ja võluvaks. «Laenutusosakond»

 

 

image020 КопироватьDugoni, Robert. Minu õe haud. /Kepler, Ragne, tõlkija. - [Tallinn] : Tänapäev, [2022], 412 lk. ; 22 cm.

Kakskümmend aastat on Tracy Crosswhite kahelnud tõendites, mida esitati tema õe Sarah’ kadumisele järgnenud mõrvaprotsessil. Ta ei usu, et süüdi mõisteti õige mees. Tracy on alati teadnud, et noorema õe kadumise taga on midagi enamat, veel midagi peale selle, mida kõik teised tahtsid teda uskuma panna. Ja kakskümmend aastat hiljem tekib tal võimalus seda viimaks tõestada.Tõelist tapjat otsides avastab ta kaua hoitud tumedad saladused, mis muudavad igaveseks tema suhet minevikuga ja seavad ohtu tuleviku.«Laenutusosakond»

 

 

 

image021 КопироватьErnits, Marje. Tavaline surm. - [Tallinn] : Eesti Raamat, [2022], 142 lk.; 22 cm.

Koroonapiirangud paiskavad segi ühe eduka perekonna elu: stjuardessist ema koondatakse, börsimaaklerist isal on kodukontoris silmi vaid arvutiekraanide jaoks ning distantsõppel laste suhted lähevad teravaks nii vanemate kui ka sõpradega. Kui aga isa ootamatult sureb, kukub nende elu täiesti kokku: ema otsib lohutust alkoholist ja kodu pannakse pangalaenu katteks müüki. Milline on väljapääs võimatuna tunduvast olukorrast, kui vanematest pole enam asja?Menukirjaniku Marje Ernitsa uus romaan on ühe tänapäevase perekonna lugu. Kõik nende elus muutub, kui silmapiirile ilmub üks tibatilluke uus tegija, keda ei saa isegi elusolendiks nimetada, kuid kes suudab nihutada piire, milleks keegi neist valmis polnud. «Laenutusosakond»

 

 

 

image022 КопироватьCraven, M. W.. Kuraator. /Laarmann, Pilleke, tõlkija. - [Tallinn] : Pegasus, [2022], 383 lk, 1 nummerdamata lehekülg ; 21 cm.

Briti parim krimipõnevik 2021 nominent. Inglismaale Cumbriasse on siginenud sarimõrvar, kes jätab ohvritelt eemaldatud kehaosi rahvarohketesse kohtadesse, kõigi silme alla, ja igas sündmuspaigas on üks ja sama veider sõnum: #MLV6. Asja kutsutakse uurima Washington Poe ja Tilly Bradshaw, kes esiotsa satuvad suurde segadusse. Miks on mõrvar pannud mõne ohvri narkoosi alla, samas kui teine on pidanud surema piinades? Miks nende ainus kahtlusalune eitab tegu, mille kohta neil on ümberlükkamatud tõendid, kuid võtab omaks asju, millest uurijad midagi ei tea? Ja miks näib, et kõik kolm ohvrit kolm aastat tagasi ühel ja samal ajal kaheks nädalaks puhkuse võtsid?Lugu muutub veelgi hämaramaks, kui Poe’le helistab FBIs usalduse kaotanud agent. Tolle meelest ei ole tegemist üldse sarimõrvariga, vaid hoopis hirmuäratavama vastasega – mehega, kes nimetab end Kuraatoriks.Raamatuga „Kuraator“ jätkab M. W. Craven meisterlikult „Washington Poe“ krimipõnevike sarja, mille kõik praeguseks ilmunud osad on olnud nomineeritud Briti parima krimipõneviku tiitlile. Sarja debüütteos „Nukumäng“ aga tõi Cravenile prestiižse võidu: Kuldse pistoda auhinna.«Laenutusosakond»

image023 КопироватьAllas, Ülar. Eestimaa 50 parimat matkarada 2, Maakondade pärlid. - [Tallinn] : Pegasus, [2022] : Printon, 221 lk., 3 nummerdamata lehekülge : ill, kaart ; 22 cm.

Käesolev raamat on „Eestimaa 50 parima matkaraja“ järg. Sellesse on koondatud järgmised 50 matkarada, mis ühel või teisel põhjusel eelmise raamatu valikust välja jäid. Need matkarajad pole ehk nii hästi tuntud kui eelmises kogumikus kirjeldatud, ega pruugi isegi kogenud matkahuvilistele esimeste hulgas pähe tulla. Aga samas pakuvad need palju avastamisrõõmu ja kirkaid looduselamusi, kui kõige menukamad rajad on juba läbitud ning hing ihkab uusi kogemusi.Raamatu autoriks on bioloogiadoktor Ülar Allas, kelle sulest on varem ilmunud reisiraamat "Seitsme imega ümber maailma" ja kodumaist loodust tutvustavad teosed "Eestimaa imed", "Eesti looduse rekordid" ja „Eestimaa 50 parimat matkarada“. Ta kirjutab ka populaarteaduslikke artikleid, mis on võitnud mitmeid auhindu..«Lugemissaal»

 

 

Uute raamatute täisnimekirjaga saate tutvuda SIIN

   

Äripäeva teabevara  

bubbleset
   

3-D printimise töötuba  

3d printer costKui sa tahad teada,
kuidas töötavad 3D printerid,
siis tule Narva Keskraamatukogu
innovatsioonilaborisse MakerLab tasuta töötuppa!

Helista 55 35 377

   

Laserlõikuri töötuba  

llKui sa tahad teada, kuidas töötab laserlõikur, siis tule Narva Keskraamatukogu innovatsioonilaborisse MakerLab tasuta töötuppa!

Helista 54 50 7666
   
© Narva Keskraamatukogu 2022