ukraineest2
   

Narva Keskraamatukogu kaugtöökoht  

Narva Keskraamatukogu pakub kaugtöökoha ruumi, mis on sisustatud vastavalt kaasaja nõutele.

Lisainfo ja ruumi broneerimine: tel. 3592415 või tehnika@narvalib.ee

IMG b7fd86a638f4b21898025ac141531804 V

   

Maski kandmine on soovituslik  

   

Uudised

   

image010Bukovski, Vladimir. Ja naaseb tuul …/ Niitsoo, Viktor, tõlkija. -[Tallinn] : EKSA, 2022, 437 lk; 22 cm.

Kuulsa dissidendi Vladimir Bukovski (1942–2019) autobiograafiline raamat „Ja naaseb tuul…”, mis on tõlgitud kümnetesse keeltesse, põhineb tema kogemustel võitluses nõukogude totalitarismi vastu.Raamat kirjeldab kahtteist aastat, mis autor veetis vanglates ja laagrites, põrandaalustest poliitilistest ühendustest ja avalikest protestidest, luulelugemistest Majakovski monumendi juures ja meeleavaldustest süüdimõistetute kaitseks, jälitustegevusest ja vandenõust.1976. aastal vahetasid Nõukogude võimud Bukovski välja Tšiili kommunistliku poliitiku Luis Corvaláni vastu ning alates sellest ajast kuni oma elu lõpuni elas ta Inglismaal Cambridge’is.2008. aasta valimistel kandideeris Vladimir Bukovski Venemaa presidendiks.«Laenutusosakond»

 

 

 

image011Neels, Betty. Laevareis pulma./ Kanarbik, Tiina, tõlkija. -Tallinn: Ersen, [2022]
198 lk, 1 nummerdamata lk; 20 cm.

Kõik rääkisid, et praktilise meelega õde Loveday Pearce oskab hästi kriisiolukordi lahendada. Niisiis, kui ta parim sõbranna tahab kangesti abielluda, on Loveday nõus aitama – eriti kui ta sõbratari hea välimusega eestkostja, kirurg parun Adam de Wolff van Ozinga, selle abielu suhtes oma halvakspanu väljendab. Ent samal ajal, kui Loveday mõtted salajaste pulmaplaanidega tegelevad, tunneb ta süda võluva ja kamandava Adami vastu hämmastavat külgetõmmet!«Laenutusosakond»

 

 

 

 

image012Skeslien Charles, Janet. Pariisi raamatukogu /Tõnismann, Lii, tõlkija. - Tallinn: Helios Kirjastus, 2022, [Tallinn] : Printon, 400 lk; 21 cm.

Pariis, 1939. Noore edasipüüdliku Odile Souchet’ elu paistab pilvitu, tal on kena politseinikust peigmees ja unistuste amet Pariisi Ameerika Raamatukogus. Kui natsid linna sisse marsivad, ähvardab sõda Odile’i ilma jätta kõigest, mida ta elus kalliks peab, armas töökoht kaasa arvatud. Odile ja teised vaprad raamatukoguhoidjad ühinevad vastupanuliikumisega omal moel: nende relvaks on raamatud. Kui aga sõda viimaks lõpeb, saab Odile vabadusejoovastuse asemel tunda kirjeldamatut reeturlikkuse kibedust.Montana, 1983. Ühe kolkalinnakese üksildane teismeline Lily sooviks oma ellu veidigi seikluslikkust. Ühtäkki jääb talle silma omaette hoidev eakas naabrinaine. Lily saab salapärase minevikuga daami kohta tasapisi üht-teist teada ja avastab, et neil on nii mõndagi ühist: võõrkeelearmastus, südamesoovid ja kõrvetav kiivus. Ta ei oska hingeski aimata, et neid liidab minevikku maha jäetud sünge saladus.„Pariisi raamatukogu” on ood raamatukogudele, raamatutele ning liigutavatele inimsuhetele. Mõnikord võib erakordset kangelaslikkust leida väga vaiksest kohast.«Laenutusosakond»

image013Swanson, Peter. Ohtlik tutvus / Kolk, Jüri, tõlkija. - [Tallinn] : Tallinna Raamatutrükikoda 351 lk; 21 cm.

Mõrvari püüdmine on ohtlik – eriti kui ta elab naabermajas.Hen ja tema abikaasa Lloyd on äsja kolinud uude majja West Dartfordi Bostoni lähistel. Hen (Henrietta) on illustraator ja töötab ateljees, mis jääb kodust jalutuskäigu kaugusele. Tänu ravimitele on ta saanud kontrolli alla bipolaarse häire ning lõpuks leidnud stabiilsuse ja rahu.Uute naabrite Mira ja Matthew’ juures õhtusöögil hakkab see rahu aga murenema, kui mehe kabinetis kaminasimsil ilutseb tuttav ese. See on sporditrofee – täpselt selline, mis läks kaduma kahe aasta eest mõrvatud noormehe kodust. Hen on aastaid tundnud lausa obsessiivset huvi lahendamata mõrvade vastu – kinnismõte, millest ta ei tohi rääkida, kuid päris silmi kinni pigistada ka ei suuda.Kas tema naaber Matthew võib olla mõrvar? Või on see järjekordne psühhootiline episood nagu ülikooli esimesel kursusel, kui ta kaasüliõpilase süüd tõestada püüdes tollele kallale läks? Mida rohkem Hen Matthew’d jälgib, seda kindlam ta on, et mees sepitseb midagi tõeliselt kohutavat. Kuid keegi ei usu teda. Ta ei tea veel, et kõige hullemad luupainajad, mille eest ta on kogu elu püüdnud põgeneda, alles algavad…Peter Swanson on kaasaegse põneviku meisterlikumaid autoreid. Eesti keeles on ilmunud tema rahvusvahelised menukid „Mõrva väärt” ja „Kõik tema hirmud”.„Oivaliselt hea – peen, intelligentne, täiusliku tempoga. See on seni Swansoni parim põnevik.” The Observer„Sünge, tempokas, ülipõnev lugu. Kindlasti seni Swansoni parim romaan.” Kirkus Reviews„Swanson avab selle jubeda loo meistrile omase kindluse ja tõhususega. Pööre pöörde järel kuni tõeliselt üllatava lõpuni. Vaimustav!” Wall Street Journal„Nutikalt komponeeritud põnevik.” New York Times Book Review„Võimatu käest panna – iga elegantne keerdkäik ja pööre loovad põnevust juurde.” Sunday Mirror„Kaasahaarav, jube ja psühholoogiliselt nutikas – see on stiilne põnevuslugu oma parimas vormis.” Guardian„Tema varasemate romaanide austajad ei pea pettuma.” Daily Mail.«Laenutusosakond»

image014Pierce, Blake. Kadunud /Jälle, Ülle, tõlkija. - [Tallinn] : Krimiraamat, [2022] 267 lk, 2 nummerdamata lk; 20 cm.


Virginia maapiirkondadest leitakse grotesksel moel tapetud naisi ja kui FBI kohale kutsutakse, on nad hädas. Sarimõrvar tegutseb, tapab aina sagedamini ja nad teavad, et ainult üks agent on piisavalt osav, et seda juhtumit lahendada – eriagent Riley Paige.Riley on hetkel haiguslehel, taastudes talle äärepealt saatuslikuks saanud kohtumisest eelmise sarimõrvariga, keda ta jälitas, ja kuna ta on hapras seisus, ei kibele FBI tema geniaalset mõistust kasutama. Hoolimata lahingutest isiklike deemonitega tuleb Riley neile appi ja otsingud viivad ta nukukollektsionääride väga veidrasse maailma, purunenud perekondade kodudesse ja tapja kõige sügavamatesse ajusoppidesse.Kui Riley neid mõrvu analüüsima hakkab, taipab ta, et tegemist on mõrtsukaga, kes on veelgi rohkem väärastunud kui ta oleks osanud arvata. Pöörane võidujooks ajaga viib Riley viimase piirini, nii et ohtu satuvad tema töökoht ja perekond, ning tema habras psüühika on kokku varisemas.Ent kui Riley Paige on juba juhtumi käsile võtnud, ei anna see talle hetkekski rahu, viies teda iseenda kõige ängistavamatesse mõtetesse, hägustades piire tagaajaja ja tagaaetava vahel. Pärast mitmeid ootamatuid juhtumisi kannab sisetunne Riley šokeeriva kulminatsioonini, mida isegi tema ise ei osanud ette ennustada.Painajalik psühholoogiline põnevik „Kadunud“ on kaasahaarava uue romaanisarja – ja armastatud uue tegelaskuju – debüütlugu, mis ei lase raamatut käest panna enne, kui see on lõpuni loetud.«Laenutusosakond»

image015Feeney, Alice. Igaühel oma tõde / Riikoja, Kaja, tõlkija. -Tallinn : Eesti Raamat, 2022. 282 lk. ; 21 cm.

Anna Andrews naudib oma tööd BBC lõunaste uudiste saatejuhina. Ta on peaaegu unustanud, et naine, keda ta asendab, võib kunagi ka lapsepuhkuselt naasta. Aga seda ta teeb. Anna on taas lihtne reporter ja saadetakse uudiseid jahtima Blacktowni, kus linnaäärsest metsast on leitud noore naise surnukeha. Vastumeelne ülesanne, sest Annal on linnast raskeid koolipõlvemälestusi, samuti elab seal praegugi ta veidi imelikuks muutunud ema.Lisaks selgub kohapeal, et mõrva uurimist juhatab Anna eksmees Jack, kes püüab varjata, et oli tapetuga alles eelmisel õhtul intiimselt koos. Asjad muutuvad üha kahtlasemaks ning enne veel, kui Anna jõuab linnast lahkuda, leitakse tapetuna juba teine ta kunagine klassiõde …Raamatu autor Alice Feeney töötas enne oma kirjanikuelu hulk aastaid Londonis samas BBC toimetuses kus Annagi. Tema teostest on varem eesti keelde tõlgitud „Mõnikord ma valetan“ (2019). «Laenutusosakond»

 

Uute raamatute täisnimekirjaga saate tutvuda SIIN

   

Äripäeva teabevara  

bubbleset
   

3-D printimise töötuba  

3d printer costKui sa tahad teada,
kuidas töötavad 3D printerid,
siis tule Narva Keskraamatukogu
innovatsioonilaborisse MakerLab tasuta töötuppa!

Helista 55 35 377

   

Laserlõikuri töötuba  

llKui sa tahad teada, kuidas töötab laserlõikur, siis tule Narva Keskraamatukogu innovatsioonilaborisse MakerLab tasuta töötuppa!

Helista 56 311 410
   
© Narva Keskraamatukogu 2022