Narva Keskraamatukogu kaugtöökoht  

Narva Keskraamatukogu pakub kaugtöökoha ruumi, mis on sisustatud vastavalt kaasaja nõutele.

Lisainfo ja ruumi broneerimine: tel. 3592415 või tehnika@narvalib.ee

IMG b7fd86a638f4b21898025ac141531804 V

   

Kõndimise trenažööri kasutamine  

Narva Keskraamatukogus 3. korrusel 
saab kasutada trenažööri.
Trenazööri võib kasutada alates 12+

20230307 133053

   

Uus mängutuba  

Narva Keskraamatukogu lasteosakonnas on avatud uus mängutuba, kus saab mõnusalt aega veeta.

2024 07 17 11 37 43 431

   

Uudised

   

Täna avati Narva Keskraamatukogus Eesti Rahva Muuseumi rändnäitus "Soome-ugri ja samojeedi rahvad".

Uurali (soome-ugri ja samojeedi) keeli kõneldakse laial alal Doonau tasandikest kuni Taimõri poolsaareni Põhja-Siberis. See hiiglaslik territoorium on geograafiliselt küllaltki eripalgeline ning erinevad on ka seda asustavad rahvad. Eesti Rahva Muuseumi uus rändnäitus tutvustab neid kõiki. Ühelt poolt 15 miljonit ungarlast - tuhandeaastase riikluse traditsiooniga moderne rahvus, ning teisalt 850 nganassaani, kelle peamisteks elatusaladeks on olnud küttimine, kalapüük ja põhjapõdrakasvatus. Mis neid seob? Eelkõige on see keelesugulus, mis tehti kindlaks juba paarisaja aasta eest. Tänapäeval lisandub sellele ka ühiste juurte teadvustamisel põhinev kultuuriline koostöö.

Näitus koosneb arvukaist, erinevatel aegadel tehtud mustvalgetest ja värvilistest fotodest ning lühikestest ülevaatlikest tekstidest iga uurali rahva kohta eraldi. Eesmärgiks on tutvustada selle rahvastepere individuaalseid liikmeid ning anda aimu nende omanäolisusest. Tegemist on osaga maailma kultuurilisest mitmekesisusest, mille vastu Eesti Rahva Muuseum on tundnud huvi alates oma loomisest ning mis on meile emotsionaalselt kõige lähemal. Näituse juurde kuulub ERMi ja Regio koostööna valminud soome-ugri ja samojeedi rahvaste asualadel kaart ühes uusima infoga nende rahvaste arvukusest.

See rändnäitus on alates eelmise aasta novembrist käinud Jõhvi Kontserdimajas, Toila Gümnaasiumis, Kohtla- Järve Järve Gümnaasiumis, Narva Eesti Gümnaasiumis ja täna püstitus ta õnnelikult Narva Keskraamatukokku. ERMi Sõprade Seltsi toel ja Eesti Kultuurkapitali ning Hasartmängumaksu Nõukogu rahastusel ringeb näitus Ida- Virumaal maikuu lõpuni ja loodame, et sealt veel edasi. Koolides on rändanäituse avanemisega kaasnenud ka muuseumi pedagoogilisi programme ja kogusid tutvustavad teabepäevad. Eelmisel aastal näitasime seoses filmiaastaga ka filmi meie Johannes Pääsukesest ja voltisime jutu juurde seda kuulsat lennukit, mida filmides Pääsuke filmilukku läks.

Praegu oleme aga rõõmsad, et meie näitus jõudis just emakeelepäevaks Narva Keskraamatukokku, kuhu ta jääb 15. aprillini.


Sirje Madisson
Eesti Rahva Muuseum, ERMi Sõprade Selts

1
   

Äripäeva teabevara  

bubbleset
   
Narva linna andmekaitsetingimused
   
EPR logo final
   

Head lugejad!  

logoViivisvabalt saab raamatuid tagastada raamatukokku iga kuu esimesel esmaspäeval!
   

Arvutikursused algajatele  

notebook
Narva Keskraamatukogu pakub abi algajatele arvuti ja nutiseadmete kasutajatele. Konsultatsioonid on individuaalsed ning toimuvad Narva Keskraamatukogus.
Küsige julgesti abi. 

Ootame teid tööpäevadel kella 10.00-17.00.  Registreerida saab telefoni teel. 56 311 410
.
   

3-D printimise töötuba  

3d printer costKui sa tahad teada,
kuidas töötavad 3D printerid,
siis tule Narva Keskraamatukogu
innovatsioonilaborisse MakerLab tasuta töötuppa!

Helista 55 35 377

   

Laserlõikuri töötuba  

llKui sa tahad teada, kuidas töötab laserlõikur, siis tule Narva Keskraamatukogu innovatsioonilaborisse MakerLab tasuta töötuppa!

Helista 56 311 410
   
© Narva Keskraamatukogu 2022