maskitest
   

Arvutikursused algajatele  

notebook
Narva Keskraamatukogu pakub abi algajatele arvuti ja nutiseadmete kasutajatele. Konsultatsioonid on individuaalsed ning toimuvad Narva Keskraamatukogus.
Küsige julgesti abi. 

Ootame teid tööpäevadel kella 10.00-17.00.  Registreerida saab telefoni teel. 54 507 666
.
   
   

3d printer costKui sa tahad teada,
kuidas töötavad 3D printerid,
siis tule Narva Keskraamatukogu
innovatsioonilaborisse MakerLab tasuta töötuppa!

Helista 56722007

   

Uudised

   
7e774c58eb70722e199d0b5cf7618026 XLKolmapäeval, 4. märtsil kell 17.00 kutsub Narva Keskraamatukogu grööni luuletaja, maskitantsija, video- ja etenduskunstniku Jessie Kleemanniga kohtumisele.

Jessie lapsepõlv möödus keset grööni pärimuskultuuri, traditsioone ja uskumusi, keset kujuteldavaid jäämäeskulptuure, inimnäolisi mägesid ja kaljusid. Lähedase pereliikme kurtus, kiusamine koolis – rasketel hetkedel sellest eemaldumine oli võimalik tänu raamatute maailmale. Keel ja kõne on talle alati tähtsad olnud, on osa tema päritolust ja identiteedist, ja see omakorda inspireerib teda kui loojat kasutama erinevaid kunstivorme ning väljendusvahendeid. Jessie Kleemann kirjutab grööni, taani ja inglise keeles. Tema loomingut on tõlgitud hispaania, norra, islandi, fääri keeltesse. Tema luulenäiteid leiab ka 2006 ilmunud eestikeelses luulevalimikus „Kiirus vaikuse sees“ Kai-Mai Aja tõlkes.
Jessie Kleemann on õppinud litograafiat, teatrikunsti, juhtinud 1984-1992 Nuuki kunstikooli ja tegutsenud teatris. 1989 tõi lavale näitemängu, mis põhines tuntud soomerootsi autori Märta Tikkaneni värssromaanil „Sajandi armastuslugu“. Kõige muu kõrval on ta töötanud filmi ja meediaga.

Jessie Kleemann on osa võtnud rahvusvahelistest kunstiprojektidest, esindanud Gröönimaad paljudel kirjandusfestivalidel ja sõna saanud teemaseminaridel.

Kunstnikuna näeb ta oma keha lõuendina. Värvid, mida ta kehale kannab, on tähenduslikud, liikumine ja/või paigalseis mõtestab olulisi seisundeid, emotsioone. Sageli kasutab ta grööni mütoloogiast pärit sümboleid ja maske. Esituse fooni võimendavad kas helid või vaikus. Tema esinemised on sageli provokatiivsed, võõristust ja vastakaid tundmusi esile kutsuvad, ent alati kindla sõnumiga.

Ühelt poolt õrn ja poeetiline, teisalt julge ja mässumeelne, kelle loomingut on viimastel aastatel üha enam mõjutanud kliimamuutustest tekkinud pöördumatud protsessid.

Jessie Kleemann elab ja töötab Kopenhaagenis.

Kohtumime saab teoks tänu Nordic Writers Crossing Borders programmile, mida rahastavad Põhjamaade Ministrite Nõukogu ja Nordplus.

Üritus toimub inglise keeles vene keelde tõlkega.

Sisepääs on tasuta.

Info: 35 94360
   

Viited  

энергия 1

krenh small
lastekas s est
america22 

books est

gb s

   
книжн
   
© Narva Keskraamatukogu 2019