ukraineest2
   

Narva Keskraamatukogu kaugtöökoht  

Narva Keskraamatukogu pakub kaugtöökoha ruumi, mis on sisustatud vastavalt kaasaja nõutele.

Lisainfo ja ruumi broneerimine: tel. 3592415 või tehnika@narvalib.ee

IMG b7fd86a638f4b21898025ac141531804 V

   

Maski kandmine on soovituslik  

   

Uudised

   
2021 09 21 12 44 34Heinrich Hanseni nimeline Narva Muinsuste Selts kutsub kõiki soovijaid laupäeval, 25. septembril kell 12.00 Narva Keskraamatukokku (Malmi 8, Narva) Narva koduloolise almanahhi üheksanda numbri esitlusele!

Selles numbris räägime jätkuvalt huvitavatest sündmustest ja meie linna ajaloolise minevikuga seotud materjalide avaldamisest.

Rubriik "Ajalooline portree" sisaldab materjale meie linna tavaliste kunagiste Narva elanike Martini ja Kristiina Tambi elust. Artikli koostas nende lapselapselaps, professionaalne ajaloolane, uurija, hulga raamatute ja artiklite autor Sergei Tambi.

Rubriigis "Narva bibliofiil" esitasime ülevaate raamatutest: B. Megorski " Реванш Петра Великого " ja " Осады и штурмы Северной войны 1700-1721 гг.", O. Šolin " Зеландия и Нарва " sarjast " Походы Карла XII ". Nende hulgas oli ka materjali Narva reisi- ja ekskursioonibüroo aastapäevale pühendatud Svetlana Gorpintšenko poolt koostatud raamatu “Листая страницы истории” esitluse kohta.

Rubriik "Ajajõgi" sisaldab reportaaže Narva Muinsuste Seltsi 5. ja 6. ekspeditsioonist. Sama rubriiki kuulus ka N. Lavrukova meenutuslugu "See oli hiljuti, see oli ammu" teatrikollektiivist ja selle tegemistest. Huvitav väljaanne räägib ka kuulsa Narva ühiskonnategelaste Adolf Hahni matmispaiga taastamisest ja korrastamisest.

Rubriigis "Narva kroonika" saavad Narva linna minevikuarmastajad tutvuda S. Glebovi huvitava ja rikkalikult illustreeritud artikliga “Narva linn ja selle vaatamisväärsused” 1904. aasta ajakirjast “Русскій Паломникъ” nr 31 ja nr 32.

Rubriik "Kunstnikud ja Narva" sisaldab materjale imelisest kunstnikust, restauraatorist, andekast illustraatorist, kes armastas Narva mererannas lõõgastuda - Vladimir Ivanovitš Serdjukovist.

Rubriik "Нарвский коллекционер" äratas Narva kollektsionääride seas suurt huvi. Selles numbris teavitame oma lugejaid jätkuvalt Narvaga seotud templitest, ümbrikest, postkaartidest, postkaartidest, siltidest, vimplitest ja medalitest.

Esitluse ajal näidatakse ainulaadseid vanausuliste ikoone !!!

P.S. Heinrich Hanseni nimeline Narva Muinsuste Selts kavatseb almanahhi kümnenda numbri välja anda 2021. aasta detsembris.

NB! Üritusele saavad isikud, kellel on lõpetatud vaktsineerimine, COVID–19 läbipõdemine või negatiivne COVID-19 testitulemus. Testimist üritusel ei korraldata. Nõutakse ka maski kandmist raamatukogus.
   

Äripäeva teabevara  

bubbleset
   

Arvutikursused algajatele  

notebook
Narva Keskraamatukogu pakub abi algajatele arvuti ja nutiseadmete kasutajatele. Konsultatsioonid on individuaalsed ning toimuvad Narva Keskraamatukogus.
Küsige julgesti abi. 

Ootame teid tööpäevadel kella 10.00-17.00.  Registreerida saab telefoni teel. 54 507 666
.
   

3-D printimise töötuba  

3d printer costKui sa tahad teada,
kuidas töötavad 3D printerid,
siis tule Narva Keskraamatukogu
innovatsioonilaborisse MakerLab tasuta töötuppa!

Helista 55 35 377

   

Laserlõikuri töötuba  

llKui sa tahad teada, kuidas töötab laserlõikur, siis tule Narva Keskraamatukogu innovatsioonilaborisse MakerLab tasuta töötuppa!

Helista 54 50 7666
   
© Narva Keskraamatukogu 2022