Narva Keskraamatukogu kaugtöökoht  

Narva Keskraamatukogu pakub kaugtöökoha ruumi, mis on sisustatud vastavalt kaasaja nõutele.

Lisainfo ja ruumi broneerimine: tel. 3592415 või tehnika@narvalib.ee

IMG b7fd86a638f4b21898025ac141531804 V

   

Kõndimise trenažööri kasutamine  

Narva Keskraamatukogus 3. korrusel 
saab kasutada trenažööri.
Trenazööri võib kasutada alates 12+

20230307 133053

   

Uudised

   
201603041306Emilio SalgariItaalia kunstnike illustratsioonid Emilio Salgari teostele ajalooalase kirjastuse „Viglongo” jaoks.

Narva Keskraamatukogu kutsub näituse "PO jõe kallastest kuni Narva jõe kallasteni“ avamisele 8. märtsil 2023 a. kell 12.00.

Näitus on valminud Itaalia Suursaatkonna toetusel, Emilio Salgari esiromaani La Tigre della Malesia ilmumise 140. aastapäeva puhul. Näituse kuraatoriks on Enzo Fornaro.

Emilio Carlo Giuseppe Maria Salgari (21. august 1862 – 25. aprill 1911) on üks kuulsamaid itaalia autoreid, kes kirjutas üle kahesaja seiklusromaani ja novelli, viies lugejad rändama mööda maailma.

Huvitav fakt on see, et Salgaril polnud kunagi võimalust reisida väljaspool Itaaliat, aga tema raamatud tõid autorile tema eluajal rahvusvahelise kuulsuse. Nagu ta ise ütles: "Minu köited levivad triumfaalselt...", kirjeldades olukorda tema romaanide tõlkimisel, mida on nende kirjutamise hetkest kuni tänapäevani tõlgitud paljudesse keeltesse. Esimesed venekeelsed väljaanded ilmusid Peterburis juba 1896. aastal.

Salgari romaanide kangelased on ebatüüpilised, nad on alati nõrgema poolel ja kes ka poleks lugenud tema teoseid Sandokani või Musta Korsaari kohta, unistas suure tõenäosusega reisimisest merel ja maismaal kaugete sihtmärkideni, kogedes uskumatuid seiklusi. Salgari piiritu kujutlusvõime ja võluvad tegelased köidavad tänaseni igas vanuses lugejate põlvkondi.

Näitusel on üle 100 kirjaniku loomingut tutvustava eksponaati.

Tegemist on Viglongo kirjastusele aastast 1945 loodud originaalsete graafiliste piltide kogumiga: Itaalia kunstnike Felice Assele, Mario d'Antona, Franco Paludetti, Louis Togliatto jt teosed. Peale selle näitusel on võimalus näha Emilio Salgari raamatuid ja publikatsioonid ajaloolisest kirjastuse arhiivist „Viglongo“. Esitletakse kirjastuse arhiivi (Torino), mis lõi ja avaldas kõige arvukamad mitmeköitelised Salgari romaanide originaalversioonid.

Esitletakse illustratsioone, tekste ja videoid Tancredi di Barolo Fondi (Torino) arhiivist. Koostöös Albertina Kaunite Kunstide Akadeemiaga (Torino) lõid tudengid Salgari romaanide illustratsioonidest kaasaegsed tõlgendused, mis on ka näitusel.

Näituse avamisel sõlmitakse kultuurikoostöö Narva kunstikooliga ning kunstikooli õpilased eksponeerivad oma töödes kaasaegset lähenemist Salgari romaanidele illustreerimisel.

Näituse patroonideks on Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakond, Itaalia suursaatkond Eestis, Albertina kaunite kunstide akadeemia Torinos ja Tancredi di Barolo fond Torinos.

Avaüritusest võtavad osa Itaalia Vabariigi suursaadik Eestis Daniele Rampazzo ja näituse kuraator Enzo Fornaro.
   

Äripäeva teabevara  

bubbleset
   
Narva linna andmekaitsetingimused
   
EPR logo final
   

Head lugejad!  

logoViivisvabalt saab raamatuid tagastada raamatukokku iga kuu esimesel esmaspäeval!
   

Arvutikursused algajatele  

notebook
Narva Keskraamatukogu pakub abi algajatele arvuti ja nutiseadmete kasutajatele. Konsultatsioonid on individuaalsed ning toimuvad Narva Keskraamatukogus.
Küsige julgesti abi. 

Ootame teid tööpäevadel kella 10.00-17.00.  Registreerida saab telefoni teel. 56 311 410
.
   

3-D printimise töötuba  

3d printer costKui sa tahad teada,
kuidas töötavad 3D printerid,
siis tule Narva Keskraamatukogu
innovatsioonilaborisse MakerLab tasuta töötuppa!

Helista 55 35 377

   

Laserlõikuri töötuba  

llKui sa tahad teada, kuidas töötab laserlõikur, siis tule Narva Keskraamatukogu innovatsioonilaborisse MakerLab tasuta töötuppa!

Helista 56 311 410
   
© Narva Keskraamatukogu 2022