Narva Keskraamatukogu kutsub 16. novembril 2024 jalgsiekskursioonile „Kadunud linn. Narva kirikute ajaloost." Kell 12.00 kohtume Narva Keskraamatukogu fuajees, kust jalutame läbi paikade, kus enne Teist maailmasõda seisid Narvas kirikud.
Kirikud on Narva linnapildi ajalooline osa olnud iidsetest aegadest peale. Nad on andnud linnale erilise välimuse. Religioossed ehitised, mis on püstitatud erinevatel ajalooperioodidel, kajastavad linna erinevaid arhitektuuristiile ning ajalugu.
Narva valitsejad vahetusi ning muutus ka usk. Kohapeal oma võimu kehtestades ehitasid uued vallutajad ennekõike kirikuid või pühitsesid need uuesti sisse. Kirik oli linnaelanike ühiskondliku, kultuurilise ja vaimuliku elu keskus. Inimese kogu igapäevaelu oli seotud kirikukalendrika. Teise maailmasõja eel oli Narvas koos Ivangorodiga 16 kirikut, millest olid 11 õigeusu-, 4 luteri- ja katoliku kirik. Peale selle olid linnas palvemajad ja sünagoog.
Tutvustatakse Narva kirikute voldikud.
Ekskursiooni viib läbi Narva Keskraamatukogu bibliograaf Tatjana Klimina.
Projekti toetas Eesti Kultuurkapitali Sihtasutus.
Ekskursioonile registreerimine ja lisainfo - tel. 3595545 või
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..
Jalutuskäik „Kadunud linn. Narva kirikute ajaloost"
- Üksikasjad