Narva Keskraamatukogu kaugtöökoht  

Narva Keskraamatukogu pakub kaugtöökoha ruumi, mis on sisustatud vastavalt kaasaja nõutele.

Lisainfo ja ruumi broneerimine: tel. 3592415 või tehnika@narvalib.ee

IMG b7fd86a638f4b21898025ac141531804 V

   

Kõndimise trenažööri kasutamine  

Narva Keskraamatukogus 3. korrusel 
saab kasutada trenažööri.
Trenazööri võib kasutada alates 12+

20230307 133053

   

Uudised

   
pisatelKolmapäeval, 4. juunil kell 11.30 toimub Narva Keskraamatukogu saalis populaarsete vene lastekirjanike Sergei Sedovi ja Artur Givargizoviga kohtumine Kesklinna ja Pähklimäe gümnaasiumide 3. klasside õpilastega.


Kohtumine toimub tänu Vene teatri ja „Tähekese“ peatoimetaja Ilona Martsoni aktiivsele koostööle.  Juba mitmendat aastat järjest kutsub Vene teater endale külla populaarseid lastekirjanike.  Teater ootab kirjanikega kohtuma lapsi ja nende vanemaid, luues „pere lugemise“ õhkkonna.  1. kuni 4. juuni on Vene teatri külalisteks Ksenja Dragunskaja, Artur Givargizov, Sergei Sedov ja populaarne eesti kirjanik ja dramaturg Andrus Kivirähk.
Kohtumised Tallinnas:

01.06.2014 11.00, 15.00 Vene Teatri väikses saalis
02.06.2014 10.00, 13.00 Vene Teatri väikses saalis
03.06.2014 10.00, 13.00 Vene Teatri väikses saalis

Kirjanikest:
SERGEI SEDOV

Sergei Sedovi kirjanduslik elu algas perestroikaajal, kui esimest korda avaldati tema hämmastavad muinasjutud poiss Ljošast, „kes võis muutuda milleks iganes“. Poiss Ljoša on kirjaniku mitme nii laste kui täiskasvanute südame võitnud teosetsükli peategelaseks.
Hämmastav oli ka Sergei Sedovi enda muundumine tavalisest algkooliõpetajast populaarseks lastekirjanikuks. Sedov kirjutab lühidalt, kuid teravmeelselt; tundub et tal on õnnestunud võimatu – kirjeldada lapsele lihtsas keeles kogu maailma. Sedovil on omapärane ettekujutus oma loomingu eesmärgist: „Kõik „peab“, „hea“, „halb“, „ei tohi“ jms tuleb segi ajada, selle üle naerda, pea peale pöörata, et anda lastele võimalus ise õppida, kogedes kõike üüratul kujutlusvõimeväljal. Aga mida nad selgeks saavad, seda me ette ei tea.“
Sergei Sedov on avaldanud hulga populaarseid muinasjututsükleid, nagu „Muinasjutud kuningatest“, „Muinasjutud Lenast ja Serjožast“, „Muinasjutud konn Pipast“, „Muinasjutud lollidest“, „Jänes Jänessoni uskumatud seiklused ja rännakud“. Sergei Sedovi näidendid on jõudnud lavale ja ühe tema stsenaariumi alusel  on tehtud multifilm „Lollist Volodjast“ (režissöör J. Prorokova), mis on saanud mitmeid auhindu animafilmifestivalidel.

ARTUR GIVARGIZOV

Artur Givargizov on üle 15 luule- ja proosakogumiku autor, konkursside „Punased purjed“ ja „Salasoov“ ning S. Maršaki auhinna laureaat. Tema proosa on teravmeelne ja ettearvamatu, luule aga omapärane ja irooniline. Givargizovi põhiteemad on kool ja pere; see on arusaadav, kuna ta töötab muusikaõpetajana ja on koolielu peensustes äärmiselt pädev. Givargizovi teostes, nagu ka elus, käituvad täiskasvanud tihtipeale lastena ja vastupidi.
Artur Givargizov on paljude raamatute –  „Mu vaene Šarik“, „Kapiga jalgrattal“, „Silmapaistva kahemehe märkmed“, „Kuningatest ja üleüldse“ jt – autor. Tema teoseid on avaldatud lasteraamatusarjades „Meistrite linn“ ja „Vembukool“ ning kogumikes „Klassikud“, „Kallile emale“, „Suur kingitus Miksitajale“.

Info: Narva Keskraamatukogu lasteosakond. Tel. 35 91 467
   

Äripäeva teabevara  

bubbleset
   
Narva linna andmekaitsetingimused
   
EPR logo final
   

Head lugejad!  

logoViivisvabalt saab raamatuid tagastada raamatukokku iga kuu esimesel esmaspäeval!
   

Arvutikursused algajatele  

notebook
Narva Keskraamatukogu pakub abi algajatele arvuti ja nutiseadmete kasutajatele. Konsultatsioonid on individuaalsed ning toimuvad Narva Keskraamatukogus.
Küsige julgesti abi. 

Ootame teid tööpäevadel kella 10.00-17.00.  Registreerida saab telefoni teel. 56 311 410
.
   

3-D printimise töötuba  

3d printer costKui sa tahad teada,
kuidas töötavad 3D printerid,
siis tule Narva Keskraamatukogu
innovatsioonilaborisse MakerLab tasuta töötuppa!

Helista 55 35 377

   

Laserlõikuri töötuba  

llKui sa tahad teada, kuidas töötab laserlõikur, siis tule Narva Keskraamatukogu innovatsioonilaborisse MakerLab tasuta töötuppa!

Helista 56 311 410
   
© Narva Keskraamatukogu 2022